TopTip

Biskup Jozef Halko začal prípravu na návštevu pápeža sériou katechéz

Biskup Jozef Halko začal prípravu na návštevu pápeža sériou katechéz TK KBS

S pápežom Františkom do Šaštína. To je názov novinky, ktorú spustil bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. Ide o sériu katechéz o mariánskej úcte pápeža Františka. Iniciatíva je súčasťou duchovnej prípravy na návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku. Prvú katechézu predniesol  v kapucínskom Kostole sv. Štefana Uhorského v Bratislave. Ďalšie budú vždy v stredu v rovnakom čase v júli a v auguste. 

Duchovnú prípravu zahájil bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko hneď po oficálnom oznámení návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku. “Stretnutie v Šaštíne bude mať zásadný mariánsky akcent, keďže je to mariánske pútnické miesto a preto tieto júlové a augustové stredy budú príležitosťou sa na to pripraviť. Duchovne sa prehĺbime vo vzťahu k Pánovi Ježišovi a Panne Márii. Zároveň sa pripravíme na avizované stretnutie s pápežom Františkom, ktorý má nejakú mariánsku spiritualitu a úctu. Určite bude dobré ho spoznať aj z tohto hľadiska,” vysvetlil biskup Jozef Haľko.

Katechézy budú analyzovať a pozývať do rozíjmania o vyjadreniach Svätého Otca k mariánskej úcte. Prvá katechéza sa týkala prepojenia mariánskej úcty svätého Jána Pavla II. a pápeža Františka. “V podstate je to veľmi hlboké duchovné prepojenie a podmienenosť medzi mariánskou úctou svätého pápeža Jána Pavla II., s ktorým sa pri istej príležitosti budúci pápež František modlil a sám na to spomína, aký hlboký dojem v ňom zanechala hlboká zbožnosť a úcta Jána Pavla II.,” uviedol bratislavský pomocný biskup.

Návšteva Františka bude druhou návštevou pápeža v bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Ján Pavol II. ju navštívil 2. júla 1995.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.