TopTip

Biskup Jozef Halko začal prípravu na návštevu pápeža sériou katechéz

Biskup Jozef Halko začal prípravu na návštevu pápeža sériou katechéz TK KBS

S pápežom Františkom do Šaštína. To je názov novinky, ktorú spustil bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. Ide o sériu katechéz o mariánskej úcte pápeža Františka. Iniciatíva je súčasťou duchovnej prípravy na návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku. Prvú katechézu predniesol  v kapucínskom Kostole sv. Štefana Uhorského v Bratislave. Ďalšie budú vždy v stredu v rovnakom čase v júli a v auguste. 

Duchovnú prípravu zahájil bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko hneď po oficálnom oznámení návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku. “Stretnutie v Šaštíne bude mať zásadný mariánsky akcent, keďže je to mariánske pútnické miesto a preto tieto júlové a augustové stredy budú príležitosťou sa na to pripraviť. Duchovne sa prehĺbime vo vzťahu k Pánovi Ježišovi a Panne Márii. Zároveň sa pripravíme na avizované stretnutie s pápežom Františkom, ktorý má nejakú mariánsku spiritualitu a úctu. Určite bude dobré ho spoznať aj z tohto hľadiska,” vysvetlil biskup Jozef Haľko.

Katechézy budú analyzovať a pozývať do rozíjmania o vyjadreniach Svätého Otca k mariánskej úcte. Prvá katechéza sa týkala prepojenia mariánskej úcty svätého Jána Pavla II. a pápeža Františka. “V podstate je to veľmi hlboké duchovné prepojenie a podmienenosť medzi mariánskou úctou svätého pápeža Jána Pavla II., s ktorým sa pri istej príležitosti budúci pápež František modlil a sám na to spomína, aký hlboký dojem v ňom zanechala hlboká zbožnosť a úcta Jána Pavla II.,” uviedol bratislavský pomocný biskup.

Návšteva Františka bude druhou návštevou pápeža v bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Ján Pavol II. ju navštívil 2. júla 1995.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Charmante maison avec cheminée extérieure et garage.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.