TopTip

Biskup Stolárik: Odporúčam dennú modlitbu k svätému Jozefovi

Biskup Stolárik: Odporúčam dennú modlitbu k svätému Jozefovi TK KBS

Ježiš a Mária Jozefovi úplne dôverovali. To je téma ďalšieho povzbudenia pre veriacich a kňazov, ktoré píše rožňavský biskup Stanislav Stolárik v roku a v mesiaci svätého Jozefa. Biskup Stolárik v Slove pastiera na príklade invokácií z litánií svätého Jozefa opisuje, že sa tam môžeme nájsť všetci a v tomto období veľmi cítime tak potrebnú ochranu tohto svätca. „Už rok žijeme v celkom inom režime, na aký sme boli zvyknutí. Sme svedkami toho, že sa oslabujú vzťahy navonok, čo sa isto prežíva tiež v srdciach ľudí. Mnohí na vlastnej koži zažívajú ohrozenie zamestnania. Našou bolesťou sú už dlho zatvorené kostoly a sťažená možnosť prijímať sviatosti. Bolesťou je aj to, že aj v takej náročnej situácii neoslabli útoky proti cirkvi a veriacim, ako aj proti viere samotnej,“ uvádza rožňavský biskup.
V spomínanom Slove pastiera povzbudzuje všetkých ešte k väčšej dôvere k svätému Jozefovi, zvlášť v tomto mesiaci. „Odporúčam vám dennú modlitbu k svätému Jozefovi. Litánie a modlitbu, k tebe sa utiekame, svätý Jozef. A to zvlášť od desiateho marca 2021, kedy začneme v našej diecéze novénu k svätému Jozefovi. Novéna vyvrcholí na slávnosť svätého Jozefa devätnásteho marca 2021, kedy zverím cez svätého Jozefa do zvláštnej Božej ochrany celú našu diecézu,“ zdôraznil.
Na záver povzbudenia otec biskup pozýva k modlitbe za kňazov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.