TopTip

Biskupi povzbudzujú veriacich, aby sa vrátili k osobnej účasti na bohoslužbách

Biskupi povzbudzujú veriacich, aby sa vrátili k osobnej účasti na bohoslužbách TK KBS

Slovenskí katolícki biskupi povzbudzujú veriacich, aby sa všade tam, kde to podmienky umožňujú, čo najskôr vrátili k osobnej účasti na bohoslužbách. Uviedli to v povzbudení, ktoré prijali na plenárnom zasadnutí Konferencie biskupov Slovenska v Badíne. Zároveň uviedli, že na základe rozhodnutia KBS všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách a prikázaných sláveniach stratí svoju platnosť 30. júna. 

Biskupi Slovenska ocenili pomoc zdravotníkov cez pandémiu koronavírusu. V špeciálnom poďakovaní, ktoré prijali na plenárnom zasadnutí v Badíne im vyjadrili vďaku a úctu za príklad, ktorý poskytli v ťažkých časoch aj za obety, ktoré priniesli a naďalej prinášajú. „Dobrovoľnícka služba našich kňazov v nemocniciach nám umožnila bližšie spoznať námahu lekárov a sestier i zdravotníckych pracovníkov a nadobudnúť k ich práci ešte väčšiu úctu. Drahí lekári, sestry, zdravotníci, záchranári a všetci, ktorí ste sa starali o chorých, nech vás dobrotivý Pán odmení za vašu prácu, za pomoc nám všetkým v núdzi, za vašu lásku a obetavosť a znovu pripomíname všetkým veriacim, aby sa za vás modlili i každému človeku, aby si vašu prácu vážil,“ povedal predseda Konferencie biskupov Slovenska arcibiskup Stanislav Zvolenský.
Slovenskí katolícki biskupi povzbudzujú veriacich, aby sa všade tam, kde to podmienky umožňujú, čo najskôr vrátili k osobnej účasti na bohoslužbách. Pokračuje generálny sekretár Konferencie biskupov Slovenska, biskup Marián Chovanec. „Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska, všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách a prikázaných sláveniach, stratí svoju platnosť 30. júna. Následne povinnosť účasti nebude zaväzovať veriacich, pre ktorých návšteva chrámu môže znamenať zvýšené zdravotné riziko a samozrejme tých, ktorým prítomnosť neumožnia lokálne okolnosti, napríklad zhoršená epidemická situácia.“
Slovenskí biskupi tiež schválili slovenské znenie pridaných invokácií do litánií k svätému Jozefovi.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow avec grand garage et terrasse.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.