TopTip

Biskupský prsteň nového biskupa je odliaty z obrúčok jeho rodičov

Biskupský prsteň nového biskupa je odliaty z obrúčok jeho rodičov TK KBS

V diecéznej svätyni svätého Andreja Svorada a Beňadika v Skalke nad Váhom sa túto sobotu dopoludnia uskutoční slávnostná konsekrácia doterajšieho farára a dekana Petra Beňa za nového pomocného biskupa Nitrianskej diecézy. Biskupskú vysviacku prijme vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou nitrianskeho diecézneho biskupa Viliama Judáka. Spolusvätiteľmi budú apoštolský nuncius Svätej stolice na Slovensku Giacomo Guido Ottonello a banskobystrický diecézny biskup Marián Chovanec. Prítomní budú biskupi Slovenska, zástupcovia biskupských konferencií susedných štátov, najbližší príbuzní a zástupcovia materskej a domovskej farnosti nového pomocného biskupa. 

„V prvom rade chcem poprosiť o modlitby za moje budúce pôsobenie biskupa, pretože si uvedomujem, že toto poslanie ma ľudsky presahuje. Na druhej strane sa spolieham na Božiu pomoc, Božie požehnanie, ktoré mi mnohí vyprosujú. Takže chcem prosiť o tieto modlitby, chcem zároveň za ne aj poďakovať. Chcem aj ja vás všetkých ubezpečiť, že vás budem zahŕňať do svojich modlitieb, že vás budem žehnať, aby sme takto spoločne pastieri a veriaci ľud ako jedna rodina kráčali do Božieho kráľovstva,“ povedal Peter Beňo.
Zaujímavosťou je, že biskupský prsteň nového biskupa je odliaty zo snubných obrúčok jeho rodičov a biskupskú berlu, znak pastierskej služby, vyrobili chlapi zo Skalky nad Váhom, pričom použili orechové drevo a hornú časť bude zdobiť vyrezávaná drevená plastika svätého Andreja Svorada a Beňadika.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Classic attic house with terrace.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.