TopTip

Z domova
Blahorečenie A. Kolesárovej: Všetko, čo nájdete v archíve

Blahorečenie A. Kolesárovej: Všetko, čo nájdete v archíve Moderátori špeciálneho vysielania z Košíc: Andrej Baldovský a Juliána Pavuková s hosťom kňazom Pavlom Hudákom

Rádio LUMEN počas víkendu, keď sa konalo blahorečenie Anny Kolesárovej, odvysielalo viac ako 20 hodín špeciálneho programu. Nahrávky sú k dispozícii v našom archíve.

PIATOK 31.8.

V piatok, v predvečer blahorečenia Anny Kolesárovej sme do nášho programu zaradili priamy prenos z Dómy sv. Alžbety. Sv. omšu celebroval Marek Forgáč, košický pomocný biskup. Vypočuť si ju môžete TU.

Po liturgickom slávení ste si mohli na vlnách Rádia LUMEN vypočuť modlitbovú vigíliu S ANKOU NA KOLENÁCH. Duchovno-poetické pásmo s hudobným sprievodom tvorivej skupiny Poetica Musica nájdete TU.

Svedectvo života Anny Kolesárovej sme ešte 8.3. zmapovali s cirkevným historikom Petrom Zubkom. Reláciu sme odvysielali v repríze v piatok v noci. Vrátiť sa k nej môžete TU

Na blahorečenie sme sa v Rádiu LUMEN pripravovali dlhodobo. Napríklad aj počas Levočskej púte. V piatok 31.8. sme sa navrátili k nahrávke, kde boli našimi hosťami Juraj Jurica, vicepostulátor kauzy blahorečenia Anny Kolesárovej, a otec Pavol Hudák, rektor Domčeka Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Relácie je dostupná v našom archíve TU

SOBOTA 1.9.

V sobotu sme začali naše vysielanie priamo zo štadióna v košickom Čermeli už o 6:00 ráno. Akých hostí sme v štúdiu privítali a čo ste nám písali, to si opäť môžete vypočuť z nášho archívu TU

Viac ako 9-hodinový priamy prenos z Košíc pokračoval naživo aj ďalšími informáciami a prípravou na slávnostnú svätú omšu, ktorú nájdete TU.

Slávnostná sv. omša spojená s aktom blahorečenia Anny Kolesárovej je tiež v našom archíve TU.

Priamy prenos Rádia LUMEN v sobotu 1.9. pokračoval po slávnostnej sv. omši špeciálnym programom až do 16:00. V rámci popoludnia odvysielaného naživo z Košíc sme do programu zaradili aj diskusiu o podstate čistoty vo vzťahoch medzi mužom a ženou v dnešnej spoločnosti. Neskôr ste mohli naživo počuť atmosféru priamo na štadióne a pocity pútnikov, ktoré zachytili redaktori Rádia LUMEN. Nahrávka je dostupná v archíve TU

Ešte v sobotu 1.9. večer sme odvysielali špeciálne vydanie relácie Od ucha k duchu ako poďakovanie za blahorečenie. V zázname v nej odznela pobožnosť krížovej cesty s košickým pomocným biskupom Markom Forgáčom, ktorú sme odvysielali počas priameho prenosu z Národneého stretnutia mládeže P18 v Prešove. Záznam nájdete TU

NEDEĽA 2.9.

Mimoriadne vysielanie priniesla aj nedeľa po blahorečení. Predpoludním sme odvysielali sv. omšu z Dómu sv. Alžbety v Košiciach. Ďakovné eucharistické slávenie spojené s uložením relikvií blahoslavenej Anny Kolesárovej nájdete TU.

Blahorečenie Anny Kolesárovej sme nakoniec rozoberali aj v relácii Karmel v nedeľnom večernom programe. Karmel si tiež nájdete v našom archíve TU.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Za mladých, najmä z krajín Latinskej Ameriky, aby podľa príkladu Panny Márie odpovedali na Pánovo volanie a ohlasovali svetu evanjeliovú radosť.
  • Úmysel KBS na január: Aby svetové stretnutie mládeže v Paname bolo pre mladých povzbudením úprimne nasledovať svätých a blahoslavených.
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Za Božiu pomoc a zdravie pre Evičku a jej starkú. Majka
  • Za moje uzdravenie po úraze pravej ruky. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.