TopTip

Z domova
Blog víťazky Pretekov čnosti. Jej úprimnosť vás zasiahne!

Blog víťazky Pretekov čnosti. Jej úprimnosť vás zasiahne! Víťazi prvej etapy súťaže Preteky čnosti vo Svätej zemi vo februári 2017

Má zmysel pomáhať ľuďom? Realizovať súťaže, ktoré poslucháčom prinesú nezabudnuteľné momenty prežívania viery? Odpoveď znie: Áno. A tu je dôkaz...

Pred pár dňami mi prišiel email od kolegu - redaktora Pavla Hudáka Pozri, čo som našiel” a v ňom bol link na blog sestričky Ulriky s názvom Púť v Svätej zemi, ktorý napísala pre postoj.sk. Tak som rozklikla a začítala sa do prvej z piatich častí.

Nielenže sa mi cez jej podmanivé rozprávanie poskladané do slov pripomenuli všetky tie vzácne miesta vo Svätej zemi, ale najmä všetky tie dojímavé príbehy ľudí - víťazov súťaže Preteky čnosti, ktorí s nami v roku 2017 cestovali do Izraela. Sestra Ulrika Spišiaková úprimne, osobne a vyčerpávajúco vytvorila vďaka svojmu blogu chronologický cestopisný denník hodný vášho času. Keď som ho čítala, mala som zimomriavky. Vlastne, ak mám byť celkom úprimná, mala som slzy na krajíčku. Presne tak, ako vo Svätej zemi a presne tak, ako pri čítaní skutočných príbehov v knihe Preteky čnosti. 

V úvodnej časti blogu píše sestra Ulrika aj o tom, ako si dala načas zareagovať na prvý email z Rádia LUMEN, v ktorom sme jej oznámili, že ju čaká prekvapenie a požiadali sme ju, aby sa nám ozvala. Nakoniec sme sa museli ozvať my jej. Čo nám povedala a čo si v skutočnosti myslela sa dočítate tu

V pokračovaní blogu rehoľná sestra Ulrika prezrádza ako bojovala so strachom, či cestu lietadlom kvôli svojej ťažkej diagnóze - nádor na mozgu zvládne. Čo cítila keď sme pristáli v Izraeli, aj to, ako na ňu zapôsobil náš šofér Palestínčan Joger, ktorý nás bezpečne previezol do Betlehema a celý týždeň nás prevážal hore-dole krajinou Ježiša Krista. 

Prvé stretnutie s víťazkami júlového kola lekárkami Katarínou Adamicovou a Alenou Mažgútovou, ktoré svoju výhru venovali autorke a hlavnej protagonistke príbehu Nežný dotyku zdravotnej sestry, www,pretekycnosti.sk

O tom, že ľudia vedia byť štedrí nielen na Vianoce svedčí aj skúsenosť sestry Ulriky z obchodu, v ktorom sme v Betleheme nakupovali devocionálie. V druhej časti blogu spomína akú nečakanú dôveru jej prejavil majiteľ obchodu, ako ju už druhýkrát obdarovala lekárka Alenka z našej skupiny, aj to, čo si najčastejšie ľudia odnášajú z Jaskyne mlieka. 

Čo sa dialo v Káne Galilejskej, ako prebiehal presun taxíkmi na Horu Tábor, či stretnutie s Pannou Máriou v Nazarete bolo súčasťou dalšieho dňa putovnia po Svätej zemi. Sestra Ulrika všetko prežívala po svojom, v mysli sa jej neraz premietali živé obrazy zo života svätej rodiny a o to všetko sa podelila s čitateľmi internetového denníka postoj.sk v tretej časti cestopisu.

"Zástavku sme zopakovali pri motoreste. Tu sme boli ohúrení ponukou – povoziť sa na dvojhrbej ťave. Ťava musela slúžiť na prevážanie turistov zrejme už dlhšie. Svedčili o tom jej zodraté kolená. Naše zdravotné sestričky by jej ich najradšej ošetrili a obviazali," píše v najnovšom článku blogerka Ulrika a zároveň odhaľuje ako sa začala jej cesta do rehole a čo cítila keď sa zamýšľala nad svojím poslaním.

Jej príbeh o putovaní vo Svätej zemi bude určite pokračovať. Pozorne ho budeme sledovať a aktualizovať nevšedné rozprávanie jednej z víťaziek súťaže Preteky čnosti - Pretekáme sa v skutočných hodnotách. Jej účasť na zájazde by sa nestala realitou nebyť Božieho zásahu. Tak to malo byť a tak to aj bolo. 

Ako autorka projektu chcem sestre Ulrike poďakovať za jej jedinečnú výpoveď. Nikdy nezabudnem na to, ako mi na letisku pri ceste späť rozprávala o momente, ktorý podľa jej presvedčenia spôsobil, že sa jej na mozgu vytvoril nádor. Priznám sa, statočne som potláčala slzy. Je tu však stále s nami, bojuje a Boh jej doprial cestu do Svätej zeme spolu s ďalšími vzácnymi ľuďmi s nenapodobiteľným životným príbehom. Dnes podáva svedectvo, ktoré zasiahne aj Vás.

Tak ako zasiahlo mňa, pretože prišlo v čase, keď mnou lomcovali pochybnosti, či v Rádiu LUMEN dostatočne plním svoje poslanie - pomáhať ľuďom, poslucháčom, ktorí sú neraz utrápení a ubytí životom. Verím, že si ma Pán Boh ešte použije a vnukne mi ďalšie myšlienky na projekty, z ktorých vzniknú vzácne priateľstvá, výnimočné svedectvá viery a ktoré budú opakovaným potvrdením slov sv. Františka z Assisi, že len keď dávame, dostávame.

Najdojímavejšie príbehy zo súťaže Preteky čnosti si môžete pripomenúť rovnomennou knihou, ktorú vo vianočnej ponuke nášho e-shopu nájdete so zníženou cenou. 

Príjemné čítanie praje Andrea Poláčková!

Podobné články

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.