TopTip

Bratislavská arcidiecéza zorganizovala prvý webinár pre miestnych koordinátorov synody

Bratislavská arcidiecéza zorganizovala prvý webinár pre miestnych koordinátorov synody TK KBS

Synodálny proces na diecéznej úrovni je už aj na Slovensku rozbehnutý. V uplynulých dňoch zorganizoval arcidiecézny synodálny tím Bratislavskej arcidiecézy prvý webinár pre miestnych koordinátorov, ktorí zastupovali farnosti či viaceré spoločenstvá. Webinár otvoril svojím príhovorom bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský. Ocenil ochotu všetkých zúčastniť sa na synodálnej ceste, aby bol celý proces čo najúčinnejší pre všetkých v bratislavskej arcidiecéze. „Synodálna cesta je niečo, čo nielen patrí bytostne k cirkvi, k spoločenstvu veriacich, ale istým spôsobom, aj keď to tak nenazývame, synodálna cesta patrí k životu akéhokoľvek dobrého spoločenstva ľudí, ktorí chcú žiť podľa viery,“ povedal.
Arcidiecézny koordinátor synody Juraj Vittek vysvetlil, že synodalita je počúvaním, ktoré nás ma zapáliť k evanjelizácii. „Synodalita je trojaké počúvanie. Je to počúvanie Ducha Svätého, je to počúvanie Božieho Slova a počúvanie Božieho ľudu. Tieto tri aspekty počúvania sú neoddeliteľné a keď by sme niektorý z nich oddelili, tak by sme nemali synodalitu.“

Súčasťou programu bola aj diskusia, v ktorej členovia synodálneho tímu odpovedali na otázky miestnych koordinátorov. Ďalší webinár sa uskutoční počas najbližšieho víkendu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Classic house project with attic space and a terrace.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.