TopTip

Bratislavská arcidiecézna charita zintenzívňuje pomoc núdznym

Bratislavská arcidiecézna charita zintenzívňuje pomoc núdznym

Pomoc chorým, seniorom, ľuďom so zdravotným znevýhodnením, mnohodetným rodinám, osamelým rodičom či jednotlivcom, ktorí kvôli pandémii stratili prácu alebo sa iným spôsobom nevedia opäť začleniť do chodu bežného života. Bratislavská arcidiecézna charita (BACH) je pripravená naplno pracovať aj počas 2. vlny pandémie. K pomoci pozýva nových dobrovoľníkov, ošetrovateľky aj opatrovateľky.

„Naše služby zatiaľ poskytujeme, pokiaľ sme schopní, pokiaľ nám to naše kapacity a náš zdravotný stav dovoľuje. Samozrejme, dodržiavame všetky predpisy, ktoré sú nám dané, aby sme chránili nás, aby sme chránili tých ľudí, ktorí sa na nás obracajú s pomocou. Všetky preventívne opatrenia sa snažíme dodržiavať,“ informuje počas 2. vlny pandémie riaditeľ BACH Boris Hrdý.

Charita v hlavnom meste dáva opäť viac do povedomia verejnosti projekt Pošli tašku (www.poslitasku.sk), ktorý založila na jar počas prvých prípadov nákazy vírusom Covid-19 na Slovensku. Aj po uvoľnení preventívnych opatrení projekt nestratil svoj význam, hlavne pre seniorov, ktorí ho pravidelne využívali aj cez leto.

Na čo sa aktuálne zameriava projekt Pošli tašku dopĺňa Boris Hrdý: „Dnes po všetkých nových nariadeniach, opatreniach, sprísnení a zavedení núdzového stavu, vraciame projekt Pošli tašku do pôvodného režimu. Chceme ho smerovať všetkým seniorom, ktorí sú osamotení, ktorí sú ohrozenou skupinou, ale aj zdravotne znevýhodneným občanom.“

Ďalšie služby, ktoré BACH ponúka počas 2. vlny pandémie:
- Ošetrovateľská starostlivosť, opatrovateľská starostlivosť, pomoc ľuďom v núdzi (aj vďaka finančnej podpore Nadácie EPH), potravinová pomoc a materiálna pomoc funguje v bežnom režime. Kontakt: charitaba@charitaba.sk,  pomoc@charitaba.sk, ados@charitaba.sk, opatrovanie@charitaba.sk, 02/442 50 374
- Centrum solidarity môžu návštevníci naďalej využívať počas prevádzkových hodín. Oblečenie, obuv či iné doplnky do domácnosti však nateraz kvôli plnej kapacite a hygienickým predpisom charita neprijíma. Kontakt: centrumsolidarity@charitaba.sk, +421 910 842 995
- Služba požičiavania zdravotníckych pomôcok funguje v štandardnom režime. Kontakt: charitaba@charitaba.sk, 02/442 50 374
- DSS a RS Samária je otvorené. Klienti prichádzajú do zariadenia a majú počas dňa režim dvoch skupín a poskytovaná služba má obmedzený denný časový rozsah.

Bratislavská arcidiecézna charita hľadá do projektu Pošli tašku dobrovoľníkov (krockova@charitaba.sk, +421 910 842 995). Taktiež, charita pozýva do služby pre núdznych nové ošetrovateľky a opatrovateľky (ados@charitaba.sk, +421 904 062 054).

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.