TopTip

Bratislavská eparchia zorganizovala jubilejný 10. ročník tábora

Bratislavská eparchia zorganizovala jubilejný 10. ročník tábora

Pri Trenčíne na Chate Trubárka bol desiaty ročník Letného tábora Bratislavskej eparchie. Vyše 100 detí a mladých ľudí spolu s kňazmi eparchie, bohoslovcami a animátormi prežili dni naplnené bohatým duchovným a voľnočasovým programom. Nechýbala v ňom modlitba, katechéza, svätá liturgia, práca v skupinách, práca s Božím slovom, turistika, šport, či záverečná opekačka pri táboráku.
Na tábore sa zúčastnil aj bratislavský eparcha, vladyka Peter Rusnák, ktorý každý deň predsedal sláveniu svätej liturgie na otvorenom priestranstve pred chatou. Vo svojich homíliách sa snažil pútavým spôsobom priblížiť deťom Božie slovo ako jednotlivé témy dní. Tábor sa niesol v duchu biblických slov: Do boja s Goliášom! „Stačí ti moja milosť, lebo sila sa dokonale prejavuje v slabosti.“ (2 Kor 12, 9). Každý deň bol venovaný jednému z piatich „kameňov“, ktoré predstavujú prostriedky duchovného života a zápasu kresťana: pokánie, pôst, modlitba, Sväté písmo, Eucharistia.

Hlavným organizátorom tábora bola Bratislavská eparchia. Myšlienka usporadúvať letné eparchiálne tábory pre deti a mládež z farností Bratislavskej eparchie vznikla v roku 2010. Inšpiráciou boli stretnutia mládeže v Juskovej Voli a na Bystrej, ktoré majú v Prešovskej a Košickej eparchii už dlhú tradíciu. Prvý tábor sa konal v júli 2011 v Banskej Štiavnici. Každoročne sa tábor koná na inom mieste: dvakrát to bol Šaštín (2019, 2018), predtým Tajov (2017), Telgárt (2016), Duchonka (2015), Lom nad Rimavicou (2014), Bojnice (2013), Kokava nad Rimavicou (2012), Banská Štiavnica (2011).

Podujatie je každoročnou príležitosťou k tomu, aby sa najmladšia generácia gréckokatolíkov, žijúcich v diaspóre, mohla formovať v kresťanskom duchu a upevňovať svoju gréckokatolícku identitu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.