TopTip

Bratislavské Hanusove dni pozývajú na svoj 11. ročník

Bratislavské Hanusove dni pozývajú na svoj 11. ročník

Už tento štvrtok 16. júna sa začnú Bratislavské Hanusove dni, mestský kultúrno-akademický festival na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Po minuloročnom úspechu sa festival opäť vracia do nádhernej záhrady Pálffyho paláca od 16. do 20. júna 2022.

11. ročník bude o Krehkosti identít!

Témou tohto ročníka je Krehkosť identít, ktorú nám približuje šéfdramaturg festivalu - Juraj Šúst: "Ako možno lepšie rozumieť svojej sexualite? Svojmu pohlaviu? Svojej generácii či príslušnosti k spoločnosti, národu a viere? Tohtoročné BHD bude hľadať, či a ako je možné aj v „tekutej“ spoločnosti žiť v pevných a ukotvených identitách. A tiež, nakoľko naše hodnotové, kultúrne a (ne)náboženské východiská vplývajú na našu schopnosť vyjsť zo seba smerom k druhému. Ako je možné mať pevné postoje a zároveň nevnímať druhého ako hrozbu, ale viesť s ním autentický dialóg?”

Hľadáme vzory!

Napríklad aj v živote blahoslaveného cisára Karola I. Jeho životné postoje nám osobne sprostredkuje pravnuk posledného rakúsko-uhorského cisára - arcivojvoda Imre von Habsburg-Lothringen. 

Ďalším vzácnym hosťom je americký dominikán Fr. Gregory Maria Pine, O.P., známy z podcastu Godsplaining alebo Pints with Aquinas. Vo svojej prednáške bude argumentovať, prečo je cnosť rozumnosti podstatná pre šťastný život.

Program bude pestrý!

V nedeľu čaká návštevníkov talkshow spojená s koncertom dvoch hudobných párov: právom oceňované duo Lash & Grey a manželia Jana a Lukáš Zubajoví. Max Kašparů sa pripojí svojim nadhľadom do podujatia s názvom Snowflake generation, v ktorom budú štyria mladí ľudia rôznych svetonázorov diskutovať o ich identite. Neobídeme ani otázky, prečo sa pápež pletie do ekonomiky, či prečo nám chýba katolícka kaviareň. Všetky podujatia festivalu nájdete tu v programe.

Diskusie pokračujú na Hanusovej terase

Novinkou tohto ročníka je Hanusova terasa! Okrem tradičného obchodíku s kvalitnými knihami tu nájdete aj stánok s občerstvením. Po podujatí pokračujte v diskusii s priateľmi a novými známymi pri pive alebo šálke kávy a drobnom občerstvení v príjemnom prostredí našej Hanusovej terasy.

Organizátorom je Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Organizátorom festivalu je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 19 rokov sa usiluje spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých osobností z kresťanského prostredia a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Interesante casa con garaje y una habitación en la planta baja ideal para una familia grande.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.