TopTip

Bratislavskí františkáni obnovili mládežnícke sväté omše

Bratislavskí františkáni obnovili mládežnícke sväté omše TK KBS

Bratislavskí františkáni obnovili mládežnícke sväté omše. Každú stredu o pol ôsmej večer ich vysielajú prostredníctvom internetu zo svojej kaplnky. Prvú z nich cez internet slúžil pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko. Témou homílie bolo: “Aj ty si povolaný”. 

 

Biskup Jozef Haľko sa v homílii zamyslel, či situácia, ktorú prežívame, je devastačná alebo budujúca a či sa dá využiť pre hľadanie vlastnej životnej cesty. „Lebo ak sme nastavení na to, aby sme sa ľutovali, lamentovali, tak z toho veľa nevyťažíme,” povedal biskup Haľko. 

 

Biskup Jozef Haľko je presvedčený, že zažiť obmedzenia je prípravou na veľké rozhodnutia. Pandémia nás podľa neho testuje, či vieme prijať obmedzenia a či ich dokážeme zúročiť. „Každý, kto sa rozhoduje pre veľké veci, dobrovoľne prijíma obmedzenia. Muž, ktorý vyzná v kostole lásku svojej manželke, manželka, ktorá na sobáši tiež vyzná lásku svojmu manželovi, prijíma obmedzenie, že táto jedna jediná žena na celý život bude jeho manželkou a muž bude manželom,“ zdôraznil bratislavský pomocný biskup.


Pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy tiež poukázal, že samota, ktorú prežívame počas pandémie, nás môže posunúť a môže byť aj užitočná. „Verím, že tí, ktorí uchopia túto situáciu s vierou ako výzvu, môžu v sebe objaviť duchovné povolanie. Áno, táto situácia môže byť situáciou veľkého duchovného prebudenia. Prebudenia kňazských a rehoľných povolaní. Lebo čomu nás učí táto situácia? Že my ľudia nemáme všetko pod kontrolou,“ dodal.

Františkáni v Bratislave ponúknu mládežnícke online sväté omše každú stredu o 20:30.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.