TopTip

Bratislavský arcibiskup metropolita ocenil zamestnancov cirkevných škôl

Bratislavský arcibiskup metropolita ocenil zamestnancov cirkevných škôl TK KBS

Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský udelil čestné uznanie šestnástim pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom cirkevných škôl, ktoré sa nachádzajú na území Bratislavskej arcidiecézy. Oceňovanie zamestnancov cirkevných škôl, ktoré pôsobia na území Bratislavskej arcidiecézy, má už 10-ročnú tradíciu. Kvôli pandémii bola síce prerušená, ale ako uviedol arcibiskup Stanislav Zvolenský, teraz sa k nej vrátili, pretože arcidiecéza je vďačná za ich službu.“
„Naše katolícke školy stoja na týchto dobrých ľuďoch, ktorí sa, či už vo výchovnej časti, vo vyučovaní, alebo aj v zabezpečení chodu školy dennodenne obetujú a s profesionalitou a obetavosťou konajú svoju službu,“ povedal Mons. Zvolenský.
Na Arcibiskupskom úrade bolo ocenených 16 pracovníkov a vládla tam srdečná atmosféra. Jednou z ocenených bola aj Zora Pajtinková zo Spojenej škole de La Salle, kde učí matematiku a fyziku. „Toto ocenenie si veľmi vážim, bola som veľmi prekvapená, pretože vedenie ma vôbec neupozornilo. Vrátila som sa po korone a na stole obálka z Arcibiskupského úradu, rýchlo som to otvárala, prekvapenie veľké. Mimoriadne ma to potešilo,“ uviedla.
Ďalším oceneným bol učiteľ telesnej výchovy Martin Lipták, ktorý učí na Spojenej škole svätého Františka Assiského v Malackách, ktorý napriek tomu, že mohol byť letcom, dal prednosť učiteľskému povolaniu. „Spätne, keď sa pozerám, že toľko detí, čo človek naučil.  Ja som neučil písať, čítať, ale učil som ich hádzať, skákať, lyžovať, plávať. V telesnej výchove máme výhodu, že vidíme skoro hneď výsledky svojej práce a tie deti nás telocvikárov majú radi možno aj práve preto,“ povedal.
Na území Bratislavskej arcidiecézy pôsobí 23 cirkevných škôl. Zriaďovateľom šestnástich z nich je arcidiecéza a siedmich rehole.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.