TopTip

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko si v Budapešti prevzal Cenu Stephanus

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko si v Budapešti prevzal Cenu Stephanus TK KBS

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko si v Budapešti prevzal Cenu Stephanus za prínos v teológii. Udelil mu ju Spolok sv. Štefana. Spolok sv. Štefana v Maďarsku je obdobou slovenského Spolku sv. Vojtecha a je to najväčšie katolícke knižné vydavateľstvo u našich južných susedov. Každoročne udeľuje cenu s názvom Stephanus dvom osobnostiam - jednej za literatúru a druhej za prínos v teológii. Biskup Haľko bol ocenený za teologické knihy, ktoré vyšli v slovenskom jazyku a neskôr aj v maďarskom preklade. „Ten prínos je v budovaní mostov medzi ľuďmi v Maďarsku a ľuďmi na Slovenku práve tým, že literatúra, ktorá sa napíše po slovensky a zaujíma slovenských čitateľov, sa preloží aj do maďarčiny, aby k nej mali prístup aj čitatelia, ktorí čítajú po maďarsky,“ hovorí pomocný biskup Jozef Haľko.
Cenu mons. Jozefovi Haľkovi odovzdal prímas Maďarska a arcibiskup kardinál Péter Erdö. Urobil tak na slávnostnom zhromaždení, ktoré sa konalo v budove spolku na Katolíckej univerzite Pétra Pázmanya v Budapešti. „Ja som pri laudácii poďakoval za túto cenu, lebo je to pre mňa veľká česť, že som mohol túto cenu prijať. Ale zároveň som vyjadril myšlienku, že takéto ocenenie nie je len o minulosti. Ale je to zároveň veľká výzva pre budúcnosť, naďalej sa snažiť o budovanie dobrých vzťahov, teda budovanie mostov,“ uviedol Mons. Haľko.
Okrem biskupa Haľka si prevzal cenu aj doktor Kornel Szovák za prínos v literatúre.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Fosa séptica de 25 m3.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.