TopTip

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko začal novénu pred Národnou púťou k Sedembolestnej Panne Márii

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko začal novénu pred Národnou púťou k Sedembolestnej Panne Márii TK KBS

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko začal novénu pred Národnou púťou k Sedembolestnej Panne Márii, ktorú slávime 15. septembra. Spojená bude s každodennou svätou omšou s tematickým príhovorom v národnej svätyni v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Minulý rok slávil svätú omšu v Šaštíne na Sedembolestnú Pannu Máriu pápež František. Podľa jeho príhovoru bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko začal novénu, v ktorej predstaví mozaiky Panny Márie. Podľa neho si tak pripomenieme nielen prvé výročie od návštevy Svätého Otca, ale aj prehĺbime úctu k Matke Božej. „Nepochybujte o tom, že keď si vytvoríme čas na duchovnú prípravu na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, odložíme bežné programy a sústredíme sa na Božie slovo, Duch Svätý nám otvorí srdce, aby sme z bohatstva Božích impulzov načerpali veľmi veľa pre náš konkrétny, každodenný život,“ povedal Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup.

Témou prvého uvažovania bola téma Mária ako Matka. Biskup Jozef Haľko pripomenul, že je to prvý titul, ktorý vo svojom príhovore pápež prisúdil Panne Márii. Všetky ostatné z neho vyplývajú. „Všetky ostatné sú dôsledkom toho, že ona je naša matka. A matka je tým, že nám daruje Ježiša.“

Prijať Ježiša od Márie ako dar a prijať Máriu od Ježiša ako dar. To je podľa biskupa Haľka základný cieľ novény. „To sú dva dary vnútorne neoddeliteľné, vnútorne neoddeliteľne prepojené.“

V ďalších dňoch predstaví biskup Jozef Haľko Máriu ako Cestu, Vzor, Orodovnicu, Ikonu, Pútničku, Matku prorokovania a súcitu a v predvečer Národnej púte matku Bolestnú.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.