TopTip

Bratislavský redaktor Pavol Hudák musel presúvať svadbu

Bratislavský redaktor Pavol Hudák musel presúvať svadbu Osobný archív Pavla Hudáka

Pandémia koronavírusu zmenila plány ľuďom smerujúcim do manželstva. Aj náš kolega z bratislavského štúdia Rádia LUMEN, Pavol Hudák, musel termín sobáša presúvať. 

Nielen svadba ale aj samotná príprava je v čase pandémie netradičná. Namiesto osobných stretnutí na fare s kňazom alebo v inej prípravnej skupinke na prijatie sviatosti manželstva sa všetko deje online. „Pandémia našu prípravu sprevádza od začiatku. Okrem posledného stretnutia, ktoré bolo nutné absolvovať s kňazom osobne," prezrádza náš kolega pôvodom z východného Slovenska. Svadbu so svojou snúbenicou pôvodne plánovali na prvú novembrovú sobotu. Stúpajúce čísla nakazených však mnohé zmenili. „Po opatreniach vlády sme sa už pred týmto termínom rozhodli, že svadba bude len v úzkom rodinnom kruhu. Do toho prišiel zákaz vychádzania a tak sme na pôvodný termín už vôbec nemohli pomyslieť," objasňuje problémy pri organizácii sobáša náš kolega. 

Čoskoro mladomanželia Hudákovci sa rozhlodli pre nový termín. Posledná novembrová sobota bude dňom, keď si povedia svoje áno len v kruhu najbližších príbuzných. Avšak, aj pri tomto dátume panuje podľa Pavla Hudáka určitá neistota: „Priznám sa, že cítim neistotu v tom, že nedokážeme predvídať, aký bude vývoj pandémie, s akými opatreniami príde vláda. Na druhej strane si uvedomujeme, čo je na prijatí sviatosti manželstva to podstatné, že to nie sú ani koláče, ani jedlo, ani hudba, ani sála ale samotná sviatosť."

Nášho kolegu, ktorý sa čoskoro pridá du klubu "ženáčov" v Rádiu LUMEN, sme sa opýtali aj na to, ako sa cíti pred týmto veľkým životným rozhodnutím. „Popri všetkých opatreniach, zmenách a výnimočnostiach to niekedy nestíham sledovať, napriek tomu mám pred svojím rozhodnutím aj bázeň a uvedomujem si, že ide o vážny záväzok Bohu a aj milovanej osobe."

Ak sa teda svadba predsa len uskutoční, Paľkovi Hudákovi, ktorého počujete na vlnách Rádia LUMEN pri nahrávkach a reláciách z bratislavského štúdia, prajeme veľa Božieho požehnania na tejto životnej ceste. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.