TopTip

Z domova
Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude v Trnave

Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude v Trnave

Katolícka cirkev bude v dňoch od 18. do 25. januára sláviť tradičný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. V Trnave sa pri tejto príležitosti pripravuje stretnutie vrcholných predstaviteľov kresťanských cirkví na Slovensku. Stretnú sa spoločne v nedeľu 19. januára o 10:00 na Celoslovenskej ekumenickej bohoslužbe v uršulínskom Kostole sv. Anny.

Za Rímskokatolícku cirkev prednesú jednotlivé modlitby predseda Konferencie biskupov Slovenska a bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský a trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. S príhovorom na Celoslovenskej ekumenickej bohoslužbe vystúpi arcibiskup Zvolenský. Celoslovenská ekumenická bohoslužba z Trnavy bude prenášaná do éteru televíziou RTVS na Dvojke v priamom prenose.

Na stretnutí bude za Katolícku cirkev účinkovať spevácky zbor Chorus Salvatoris s dirigentom Róbertom Mesárošom a evanjelický spevokol Stafides – Pezinok s dirigentkou Alenou Nagyovou. Na organe bude hrať Marek Cepko, na husliach Martin Smolko.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby nebolo drancované prírodné bohatstvo našej planéty, ale aby sa využívalo a rozdeľovalo primerane a spravodlivo
  • Úmysel KBS na september: Aby učitelia viedli svojich žiakov k pravým morálnym i duchovným hodnotám
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za uzdravenie sestry Miroslavy zo Sobraniec. Brat Peter
  • Za Božiu ochranu pre moje dcéry na ich ceste do zahraničia a šťastný návrat domov
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.