TopTip

Z domova
Centrum Lukov Dvor už ponúka svoje aktivity aj pre kňazov

Centrum Lukov Dvor už ponúka svoje aktivity aj pre kňazov

Od 29. septembra do 26. októbra 2019 ponúkajú misionári tzv. „Mesiac pre kňazov: oddych – zastavenie sa – obnovenie“. Vychádzajú zo skutočnosti, že keď sa hovorí o „pastorácii povolaní“, myslí sa predovšetkým na mladých. Menej sa však robí pre „povolanie kňazov“, aby zostali šťastní vo svojej pastoračnej službe a v duchovnom živote. Tento mesiac im má pomôcť nazbierať nové sily, zhodnotiť svoj život, ponúknuť osobnú a pastoračnú formáciu, ako aj oddych duše a tela. 

Obsah programu: pomoc pri spracovaní životných sklamaní a zranení, prednášky o kňazskej spiritualite, sexualite, jeden týždeň duchovných cvičení. Ponúkne možnosť duchovného sprevádzania, kultúrnych podnetov v Nitrianskom kraji a iných miestach. Program povedú P. Jozef Hegglin MSC, Andrej Darmo (diecéza Banská Bystrica) a sr. Marta Andraščíková SSS. Medzi ďalšími prednášateľmi budú aj Mons. Viliam Judák, Max Kašparů a Kateřina Lachmanová. Viac informácií je možné nájsť na stránke misionari.sk. Prihlasovací formulár a podrobné informácie je možné si vyžiadať na emailovej adrese: prihlasky@misionari.sk. 

Duchovné centrum na Lukovom Dvore otvorili misionári Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v roku 1998. Požehnal ho kardinál Ján Chryzostom Korec, aby ponúkalo duchovné a formačné kurzy, ktoré odvtedy neustále pribúdali.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.