TopTip

Centrum pomoci pre rodinu ocení dlhotrvajúce manželské páry

Centrum pomoci pre rodinu ocení dlhotrvajúce manželské páry TK KBS

Centrum pomoci pre rodinu v Trnave ocení dlhotrvajúce manželské páry. S touto myšlienkou prišlo centrum vlani. V spolupráci s mestom v slovenskom Ríme ocenili prvé tri manželské páry. Tento rok manželstvá ocenia aj v Piešťanoch, kde má spomínané centrum tiež pracovisko. Iniciatíva bude súčasťou Národného týždňa manželstva. 

 

S nápadom oceňovať dlhotrvajúce manželstvá prišiel Michal Lipovský z Centra pomoci pre rodinu v Trnave, do čoho vtiahol aj mesto. Podľa neho v dnešnej dobe, keď sa hovorí len o rozvodoch a problémoch v manželstvách, je nevyhnutné ukázať aj manželstvá, ktoré to dokázali. „Hľadáme najstaršie manželské páry z Trnavy, alebo žijúce v Trnave, ktoré chceme oceniť a prejaviť im úctu za to, že dávajú príklad aj iným manželským párom,“ povedal Lipovský pre Rádio LUMEN.


Návrh na ocenenie manželských párov v Trnave a v Piešťanoch môže podľa Michala Lipovského podať ktokoľvek. „Rozhodli sme sa tento rok, tým, že máme ako Centrum pomoci pre rodinu aj pobočku v Piešťanoch, prvýkrát oceňovať aj tam,“ uviedol Lipovský hovorí, že dlhoročné manželské páry by radi ocenili na radnici v spolupráci s mestom, ak to pandemická situácia dovolí. „Oceňovanie by sme radi spravili v rámci Národného týždňa manželstva, teda od ôsmeho do štrnásteho februára tak, ako sme to robili minulý rok v Trnave, teda priamo na radnici so zástupcom mesta,“ povedal.


Novinkou tento rok je aj oceňovanie manželských párov in memoriam. „Aj takouto cestou chceme podporiť manželstvo, manželské zväzky a ukázať, že naozaj sú veľmi dôležité a potrebné pre náš život. Mnohé manželské páry naozaj dokazujú, že sa dá v manželstve žiť krásne, a práve aj týmto oceňovaním chceme podporiť túto myšlienku,“ dodal Lipovský. Z oceňovania dlhoročných manželstiev by chcelo centrum urobiť tradíciu.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.