TopTip

Cez víkend nás stretnete v Zákamennom. Priamy prenos vysielame aj z Úhornej

Cez víkend nás stretnete v Zákamennom. Priamy prenos vysielame aj z Úhornej

V sobotu 6. augusta 2022 bude v Zákamennom Pamätný deň smrti Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Srdečne Vás pozývame na celodiecéznu púť do Zákamenného. O 9:30 začne vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie Fatimská pobožnosť, ktorú bude viesť miestny farár Cyril Hamrák. O 10:30 bude nasledovať slávnostná ďakovná svätá omša, ktorú bude celebrovať Mons. Ján Kuboš, diecézny administrátor Spišskej diecézy. Homíliou sa prihovorí Peter Majda, rektor Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Celú slávnosť bude v priamom prenose prenášať Rádio Lumen. Spišský biskup Ján Vojtaššák zomrel 4. augusta 1965 v českých Říčanoch.

Našich kolegov stretnete aj v stánku Rádia LUMEN priamo v Zákamennom. Teší sa na vás aj Pavol Jurčaga, náboženský redaktor. 

V nedeľu 7. augusta sa v priamom prenose o 10:00 presunieme do Rožňavskej diecézy. Odvysielame priamy prenos odpustovej svätej omše z Úhornej. Hlavným celebrantom bude Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup. Pozrite si pozvánku na púť od kňaza Martina Keruľa, duchovného správcu v Smolníku, kam patrí aj filiálka Úhorná. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.