TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Cez víkend o Božskej komédii a deťoch so smartfónmi

Cez víkend o Božskej komédii a deťoch so smartfónmi zdroj foto: pexels.com

Víkendový program Rádia LUMEN opäť ponúkne pestrú paletu tém. Vyberáme pre vás 2 tipy ako stráviť voľné dni pri umení a praktických radách pre mladé rodiny.

Dante Alighieri a jeho Božská komédia patrí neodmysliteľne k najväčším dielam svetovej literatúry. V Literárnej kaviarni v sobotu 25. januára o 15:15 sa zameriame na najnovšie vydanie tohto rozsiahleho diela, ktoré nedávno uzrelo svetlo sveta v Spolku svätého Vojtecha. „V roku 2021 si pripomenieme 700 rokov od smrti Danteho," pripomína Ivan Šulík, riaditeľ Spolku svätého Vojtecha. Kniha po prvý raz vychádza v jednom zväzku a obsahuje unikátne ilustrácie a tiež množstvo vysvetliviek k základnému textu. Prečo by ste si mali Božskú komédiu prečítať aj vy? Dozviete sa v Literárnej kaviarni!

V nedeľu to už bude celkom iná téma, ktorá by nemala uniknúť rodičovskej pozornosti. V modernej dobe deti skôr či neskôr prídu do styku s modernými smartfónmi. A často sa stáva, že moderné technológie dokážu ovládať lepšie ako rodičia. Otázka znie: Ako deťom stanoviť hranice? Potrebujeme vedieť, či naše dieťa je už zrelé na to, aby sme to riskli, že mu dáme smartfón do ruky," hovorí Slávka Kubíková, autorka knihy Krotitelia displejov. Moderné technológie totiž niekedy spôsobujú, že sa deti nedokážu sústrediť, stúpa počet depresii a samovrážd. Ak vás téma zaujíma, počúvajte reláciu Vitaj doma rodina v nedeľu 26. januára o 14:00.

Väčšinu relácii nájdete aj v našom webovom archíve

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 05.04.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za mamku, ktorá má dnes narodeniny a za celú rodinu, od ktorej som odlúčená kvôli pandémii. Andrea
  • Za pokoj v rodine mojej sestry Miroslavy. Peter
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.