TopTip

Zo zahraničia
Cirkev v ČR zriadila kontaktné miesto pre obete zneužívania

Cirkev v ČR zriadila kontaktné miesto pre obete zneužívania ZDROJ: TKKBS

Katolícka cirkev v Čechách otvorila kontaktné miesto na pomoc obetiam sexuálneho zneužívania. Sprostredkuje odbornú, duchovnú a sociálnu starostlivosť, vrátane terapeutickej a psychologickej pomoci, a poskytne orientačné právne rady pre prípadné ďalšie kroky pri riešení káuz sexuálnych zneužívaní. Kontaktné miesto disponuje sieťou odborníkov z radov psychoterapeutov, duchovných a právnych poradcov, a to po území celej Českej republiky.

"Klientom kontaktného miesta chceme ponúknuť sprostredkovanie kvalifikovanej starostlivosti odborníkov a samozrejme zaručujeme zachovanie absolútnej mlčanlivosti, anonymitu a ochranu osobných údajov. Klienti môžu osloviť pracovníkov kontaktného miesta telefonicky, e-mailom a tiež prostredníctvom webového formulára, ktorý je súčasťou nového webu www.ochrananezletilych.cz," uviedol pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer, ktorý bol delegovaný za Českú biskupskú konferenciu zriadením tohto miesta. "Ide o pastoračnú aktivitu v rámci cirkvi, ktorá by mala ponúknuť širokú škálu pomoci v ťažkých situáciách, v ktorých sa obete týchto zavrhnutiahodných činov veľakrát nachádzajú," dodáva biskup Wasserbauer.

Obete pohlavného zneužívania si môžu zvoliť, ako forma komunikácie im najlepšie vyhovuje. Môžu vystupovať i úplne anonymne. Odborne vyškolení pracovníci kontaktného miesta zmapujú jej potreby a podľa nich im ponúknu ďalšiu cestu. Kontaktné miesto nezaisťuje začatie cirkevného procesu ani policajného vyšetrovania, ale na žiadosť klientov je možné tieto kroky sprostredkovať. Služba je bezplatná.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.