TopTip

Zo zahraničia
Cirkev v Hongkongu príjme 2 800 nových kresťanov

Cirkev v Hongkongu príjme 2 800 nových kresťanov

Počas posledných troch nedieľ v Pôstnom období sa v katolíckych kostoloch Hongkongu konali obrady určené katechumenom. Tí prijmú sviatosť krstu počas nasledujúcich Veľkonočných sviatkov. Katolícka cirkev v Hongkongu sa pripravuje na prijatie 2 800 nových kresťanov, ktorí budú pokrstení počas Veľkej noci. Aj preto počas posledných pôstnych nedieľ prichádzal do farností biskup, aby si overil prípravu katechumenov a aby vykonal ich sčítanie.

V Hongkongu sú tieto sčítacie slávnosti veľmi živé, pretože mnohí z týchto katechumenov sú už aktívnymi členmi komunity a ich vysoký počet ešte viac oživí miestnu cirkev. Krst prijímajú predovšetkým dospelé osoby a jeho prijatiu predchádza obdobie skoro dvojročnej prípravy. „Je veľmi zriedkavé, aby noví kresťania prišli zo skúsenosti s budhizmom. Zvyčajne sú to ľudia, ktorí v minulosti nepatrili k žiadnemu náboženstvu a ktorí možno rešpektovali tradičný kult predkov.

V týchto praktikách ale nenašli zmysel pre svoj život. Z toho vychádza ich osobné hľadanie, ktoré ich privedie ku katolíckej viere a kresťanskému posolstvu,“ vysvetlil pre agentúru Asianews páter Giorgio Pasini, regionálny predstavený Pápežského inštitútu pre zahraničné misie. „Katechumeni pochádzajú z každej sociálnej skupiny, mnohí majú skvelú kultúrnu prípravu. Do Katolíckej cirkvi ich zvyčajne privedú priatelia alebo rodinní príslušníci, ale môže sa stať, že k nám prídu aj vďaka informáciám, ktoré našli na internete. V mnohých prípadoch ich priťahujú postoje Cirkvi na témy, akými sú napríklad ľudské práva,“ dodáva páter Giorgio Pasini.

ZDROJ: TKKBS
 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.