TopTip

Cirkev v Paraguaji kritizuje nútené vysťahovania domorodých obyvateľov

Cirkev v Paraguaji kritizuje nútené vysťahovania domorodých obyvateľov zdroj foto: pixabay.com

Katolícka cirkev v Paraguaji kritizovala nedávne nútené vysťahovania na územiach pôvodných obyvateľov. Vo vyhlásení, ktoré citovali noviny „Ultima Hora“ v stredu, Konferencia biskupov tejto juhoamerickej krajiny vyjadruje svoje „hlboké znepokojenie nad nútenými vysťahovaniami a hrozbami vyhnania domorodých a roľníckych komunít v rôznych oblastiach krajiny“. Biskupi zároveň požadujú od úradov kritické prehodnotenie opatrení a sociálne spravodlivú reformu poľnohospodárstva.

Vo vyhlásení biskupov sa uvádza, že úrady musia chrániť práva pôvodných obyvateľov a campesinos na pôdu. Je načase skoncovať s biedou, extrémnou chudobou a praktikami, ktoré poškodzujú sociálnu súdržnosť, spoločné dobro a zdravie.

Biskup Wilhelm Steckling z Ciudad del Este na pútnickom mieste Caacupe kritizoval nedávne vyhnanie domorodých obyvateľov z ich pôdy v Alto Parana. Neexistujú žiadne zákony na ochranu pôvodných obyvateľov a ich komunít, povedal Steckling. A tie zákony, ktoré existujú, sa neuplatňujú.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.