TopTip

Cirkev v Paraguaji kritizuje nútené vysťahovania domorodých obyvateľov

Cirkev v Paraguaji kritizuje nútené vysťahovania domorodých obyvateľov zdroj foto: pixabay.com

Katolícka cirkev v Paraguaji kritizovala nedávne nútené vysťahovania na územiach pôvodných obyvateľov. Vo vyhlásení, ktoré citovali noviny „Ultima Hora“ v stredu, Konferencia biskupov tejto juhoamerickej krajiny vyjadruje svoje „hlboké znepokojenie nad nútenými vysťahovaniami a hrozbami vyhnania domorodých a roľníckych komunít v rôznych oblastiach krajiny“. Biskupi zároveň požadujú od úradov kritické prehodnotenie opatrení a sociálne spravodlivú reformu poľnohospodárstva.

Vo vyhlásení biskupov sa uvádza, že úrady musia chrániť práva pôvodných obyvateľov a campesinos na pôdu. Je načase skoncovať s biedou, extrémnou chudobou a praktikami, ktoré poškodzujú sociálnu súdržnosť, spoločné dobro a zdravie.

Biskup Wilhelm Steckling z Ciudad del Este na pútnickom mieste Caacupe kritizoval nedávne vyhnanie domorodých obyvateľov z ich pôdy v Alto Parana. Neexistujú žiadne zákony na ochranu pôvodných obyvateľov a ich komunít, povedal Steckling. A tie zákony, ktoré existujú, sa neuplatňujú.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa económica de varias plantas para parcela estrecha, también adecuada como casita de jardín.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.