TopTip

Členovia ordinariátu si pripomenuli patróna

Členovia ordinariátu si pripomenuli patróna TK KBS

Členovia ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov si minulý týždeň pripomenuli svojho hlavného patróna svätého Šebastiána a tiež titul katedrály v Bratislave-Krasňanoch. Svätú omšu tam celebroval ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov, biskup František Rábek. Všetkých vyzval byť iniciatívni aj v tomto čase pandémie v rozvoji viery a kresťanského života. Ordinariát ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky zriadil svätý Ján Pavol II. dvadsiateho januára 2003. Od tohto momentu tento mesiac teda uplynulo osemnásť rokov. V úvode svätej omše to pripomenul aj ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov, biskup František Rábek: „Chceme pri tejto svätej omši ďakovať za to, že týmto rozhodnutím svätý pápež nielen zriadil ordinariát, ale nám súčasne predznačil aj patróna ordinariátu, pretože ustanovil túto cirkevnú štruktúru práve v deň sviatku svätého Šebastiána, ktorý bol vojakom v období Rímskej ríše a pre svoju kresťanskú vieru a svoju nebojácnosť položil život mučeníckou smrťou.“


Biskup František Rábek na príklade svätého Šebastiána v príhovore poukázal na to, že aj keď nie sme prenasledovaní, máme byť vo viere iniciatívni. „Tá iniciatíva by sa mala prejaviť v snahe využiť prítomnú pozitívnu situáciu náboženskej slobody a venovať sa prehlbovaniu svojej osobnej viery, pomáhať v tom aj druhým, najmä v rodinách. Využívať možnosti účasti na bohoslužbe aspoň cez médiá a potom plniť si dôsledky, ktoré z nej vyplývajú v praktickom živote, či už to je osobný morálny život alebo rodinný, svedectvo takto do života na pracovisku svojou svedomitosťou,“ vyhlásil biskup Rábek.


V zmenených podmienkach ovplyvnených pandémiou COVIDom-19 sa ľudia nemohli fyzicky zúčastniť svätej omše. Mohli ju ale sledovať prostredníctvom online prenosu. Tieto prenosy budú pokračovať aj naďalej. Spravidla každú nedeľu o desať tridsať z Katedrály svätého Šebastiána.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.