TopTip

Z domova
Čo ste ešte nevideli z nášho galavečera

Čo ste ešte nevideli z nášho galavečera

Moderátor Sviatočného svetielka o. Boris Brutovský v strede fotografie

Galavečer Rádia LUMEN pri príležitosti 25. narodenín bol stretnutím po rokoch. Stretnutím s mnohými spolupracovníkmi a bývalými kolegami. Pozrite si vybrané zábery zo zákulisia.

Všetko sa to začalo v banskobystrickej Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Nechýbal ani tamojší diecézny biskup Marián Chovanec. Ešte pred sv. omšou ho zastihol štáb TV LUX.

Biskup Chovanec pred kamerou TV LUX

Na slávnostný program galavečera sme pozvali aj patrónku Michaelu Čopíkovú. V kampani "Narodeniny Rádia LUMEN sú aj moje narodeniny" sa prihlásila ako nová patrónka rádia a splnila úlohu: dátum narodenia 7.4. Sviatočné chvíle osobné i rozhlasové strávila s nami v spoločnosti svojho manžela.

Patrónka Michaela Čopíková (druhá zľava) tiež oslavuje narodeniny 7. apríla

Oslavy nášho 25. výročia sa niesli aj v znamení stretnutia so známymi hlasmi. Medzi ne patrí určite aj Štefan Bučko. Hlas väčšiny zvučiek v našom vysielaní a zároveň moderátor večera.

Pohľad na pozvaných hostí

Súčasný generálny riaditeľ Rádia LUMEN privítal hostí spomedzi bývalých spolupracovníkov-kolegov, súčasných podporovateľov rádia, partnerov a samozrejme súčasný tím rádia. Nezabudol poďakovať aj manželom a manželkám redaktorov, ktorí často pracujú aj cez víkendy a sviatky.

Úvodný príhovor generálneho riaditeľa Rádia LUMEN

Zaujímavé chvíle z histórie Rádia LUMEN priblížil jeden z prvých pracovníkov jezuita Bernard Mišovič. Technický riaditeľ Ján Kraus vysvetlil súčasné technické výzvy po 25. rokoch fungovania nášho rádia a vtipne zaspomínal na prvé mesiace fungovania rádia, keď jeho signál bolo počuť len v Banskej Bystrici.

Zľava technický riaditeľ Ján Kraus a jezuita Bernard Mišovič a moderátor večera Štefan Bučko

Počas slávnostného galavečera sme nezabudli na významné osobnosti z histórie Rádia LUMEN. Výraznú zásluhu na fungovaní katolíckeho rádia mal zosnulý banskobystrický biskup Rudolf Baláž.

Biskup Rudolf Baláž - stál na začiatku myšlienky katolíckeho rádia

Spoločnosť nám robili počas celého večera aj výnimoční hudobní hostia. Skupina Acapella For You popretkávala oficiálny program známymi piesňami. A zvládli to aj bez hudobných nástrojov, čo vlastne vedia najlepšie.

Hudobný hosť Acapella For You

Hudobnú ponuku z trochu iného súdka ponúkli chlapi z Terchovej - Ťažká muzika. Hovoria si aj poltonová muzika - dokopy ako kapela vážia pol tony...

 

Hudobné zoskupenie Ťažká muzika

Po náročnom duchovnom i kultúrnom programe dobre padlo niečo pod zub. Na výber bolo aj dostatok sladkého.

Spolupracovník Rádia LUMEN Jozef Lapšanský

Otec roka 2017 Peter Lazor z Markušoviec s manželkou Adrianou tiež prijali pozvanie na galavečer. Zároveň program galavečera obohatili aj videopozdravom celej rodiny.

Vpravo manželia Lazorovci s generálnym riaditeľom Jurajom Spuchľákom, Andreou Kundrovou a Ivom Novákom z PR oddelenia.

Výnimočný večer patril aj výnimočným stretnutiam. Moderátori prúdových vysielaní si nenechali ujsť príležitosť zapózovať pred objektívom s obľúbeným meteorológom Petrom Jurčovičom.

Zľava Martin Šajgalík, Andrea Čelková, Peter Jurčovič, Ivo Novák, Pavol Jurčaga, Andrej Baldovský

25 rokov Rádia LUMEN je príležitosťou nielen na oslavu, ale aj príležitosťou poďakovať Vám - našim verným poslucháčom. Bez vás by sme neboli Rádio LUMEN!

 

Fotografie: Martin Almáši

 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 14.12.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na december: Aby ľudia, ktorí slúžia odovzdávaniu viery, našli zrozumiteľný jazyk pre dialóg s rozličnými kultúrami.
  • Úmysel KBS na december: Nech svetlo prichádzajúceho Krista preniká naše domovy.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Aby sme si stále boli nápomocný a držali spolu. Miroslava
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.