TopTip

COVID automat počíta aj s verejným slávením bohoslužieb

COVID automat počíta aj s verejným slávením bohoslužieb TK KBS

COVID automat, ktorým sa od pondelka riadime, počíta aj s verejným slávením bohoslužieb. Podmienkou je zlepšenie epidemiologickej situácie. S verejnými bohoslužbami pri obmedzenom počte ľudí počíta až nasledujúca bordová fáza. Dnes je celá krajina v najhoršej čiernej farbe. Napriek vážnej situácii však odborníci čiastočne umožnili otvoriť školy, aj to len v bordových okresoch. COVID automatu, ako aj dôvodom aktuálnych opatrení sme sa venovali v Zaostrenom. 

 

Zákaz slávenia verejných bohoslužieb má podľa konzília odborníkov stále svoje opodstatnenie. Situácia s ochorením COVID-19 je zlá, čo sa prejavuje neustálym nárastom hospitalizácií. Vysvetľuje hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva pre epidemiológiu a spoluautorka COVID automatu, profesorka Henrieta Hudečková: „Sú hospitalizovaní ľudia, ktorí majú závažný stav, kritický alebo až úplne katastrofický, ktorý vedie k smrti. Čo sa týka zákazov bohoslužieb, to nie je novinka. Počas veľkých pandémií, moru, cholery, pravých kiahní v Európe bývali dlhodobo zakázané sväté omše.“

Naopak, povolená je prezenčná výučba v materských školách na prvom stupni základných škôl a v posledných ročníkoch stredných škôl. Musia sa však nachádzať v bordových okresoch. Hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová tvrdí, že rozhodnutie čiastočne otvoriť školy vzniklo po dôslednom uvážení konzília. „Keby sa to nebolo otvorilo na úrovni štátu, tak aj deti v  lepších okresoch musia stále byť doma na dištančnej výučbe.“

V Zaostrenom sme hovorili aj o princípe, na ktorom COVID automat funguje, a vysvetlili sme tiež rozdiel medzi celonárodným a regionálnym automatom.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 26.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.