TopTip

Cyklisti prejdú z východu Slovenska až do Bratislavy

Cyklisti prejdú z východu Slovenska až do Bratislavy TK KBS

Jubilejný 25. ročník prázdninovej pro-life cyklistickej akcie sa v utorok zastavil v Poprade. Program počíta s modlitbovou zastávkou v  25 mestách Slovenska, na miestach, kde zomierajú deti násilnou smrťou skôr ako sa stihnú narodiť. Akcia sa koná v spolupráci s projektom 9 mesiacov za život a osvojuje si aj jeho tohoročné heslo: „Modlitba, blízkosť, láska. Po pätnástich dňoch cyklisti dorazia 13. júla do Bratislavy. Partnermi akcie sú napríklad aj Aliancia za život,  Národný pochod za život, či Asociácia za život a rodinu.  “Cieľom akcie je spojiť čas letných dovoleniek s misiou. Misiou je ohlásiť spoločnosti vážnu hodnotu, že treba chrániť ľudský život od počatia. Je to krásny projekt laického apoštolátu. Treba upozorniť na morálne zlá, ktoré sú zakorené v mentalite spoločnosti,” povedal katolícky kňaz Dušan Škurla.

Cyklistom je heslo „Modlitba, blízkosť, láska” blízke. Podľa Škurlu vyjadruje trojnožku služby. "Nemodlíme sa len doma, ale prichádzame so svedectvom sem. Láska je náš štýl. Nemôžeme nikoho prinútiť a zakázať, ale s láskou ohlasovať môžeme,” zdôraznil.

Každoročne trvá akcia dva až štyri týždne. Tento rok je to 15 dní. Niektorí prejdú celú trasu. Niektorí sa pripájajú a odpájajú na časť trate. “Je to pestrá partia ľudí. Sú tu ľudia z celého Slovenska,” uviedol Dušan Škurla.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Proyecto de casa unifamiliar con buhardilla y gran salón con tragaluces.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.