TopTip

Novinky
Ďakujeme za vašu podporu (nielen) počas mediálnej zbierky

Ďakujeme za vašu podporu (nielen) počas mediálnej zbierky Tím Rádia LUMEN pred Katedrálou sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici

Tradičná mediálna zvierka počas 7. veľkonočnej nedele pomáha aj Rádiu LUMEN. Bez vašej štedrosti, bez vašich darov, by sme nemohli byť v týchto ťažkých časoch s vami.

Na siedmu veľkonočnú nedeľu (24.mája) si Cirkev tento rok pripomenula už 54. svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Každoročne k nemu píše svoje posolstvo Svätý Otec. Tento rok jeho téma znie „Aby si rozprával svojim deťom a vnukom“ (Ex 10,2). K dispozícii je na stránke KBS.

Na Slovensku je tento deň spojený s tradičnou zbierkou na katolícke masmédiá. Ide o pravidelnú zbierku, ktorá sa koná každý rok počas 7. veľkonočnej nedele v katolíckych farnostiach na celom Slovensku. Finančnú podporu získajú na základe štatútu zbierky Televízia Lux (50 percent), Rádio Lumen (20 percent) a Tlačová kancelária KBS (10 percent). Zvyšných 20 percent zo získaných prostriedkov sa používa na podporu mediálnych grantov. Vlani zbierka vyniesla vyše 240 tisíc eur, rok predtým 231 tisíc eur.

„Pre obmedzenia spôsobené so zabránením šírenia koronavírusu, je stále počet osôb v kostoloch na svätých omšiach obmedzený. Ak ste nemohli prísť v nedeľu na svätú omšu, ale chcete podporiť vysielanie rádia LUMEN, ktoré vás sprevádza počas celého dňa a prináša do vašej domácnosti prenosy svätých omší, modlitby, vzdelávanie, hudbu a mnoho podnetných relácií, môžete tak spraviť vkladom na účet. Bez vašej štedrosti, bez vašich darov by sme nemohli byť v týchto ťažkých časoch s vami. Prosím vás, buďte aj vy s nami a podporte nás darom a modlitbou. Všetkým za to ďakujem," dodáva k aktuálnej situácii Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN n.o.

AKO NÁS PODPORIŤ?

Finančným darom na účet: IBAN: SK71 0200 0000 0030 9801 0859

Poštovou poukážkou typ R na číslo účtu v tvare IBAN: SK71 0200 0000 0030 9801 0859,
adresát: PRE LUMEN, n. o. Kapitulská 2, 974 01 Banská Bystrica
IBAN: SK71 0200 0000 0030 9801 0859
BIC: SUBASKBX

Poštovou poukážkou typ H na adresu PRE LUMEN, n. o., Kapitulská 2, 974 01 Banská Bystrica

Staňte sa patrónom Rádia LUMEN a využívajte nové benefity, ktoré sme pre vás pripravili. Tu si prečítajte viac informácií

Cez SIPO

V prípade, že máte záujem o zaslanie predtlačených poštových poukazov na účet typu R, volajte v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod. na telefónne číslo: 048/471 08 31, alebo 048/471 08 10.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.