TopTip

Daňový systém na Slovensku je pomerne zložitý a ľudia nevedia, aká je reálna cena práce

Daňový systém na Slovensku je pomerne zložitý a ľudia nevedia, aká je reálna cena práce TK KBS

Daňový systém na Slovensku je pomerne zložitý a ľudia nevedia, aká je reálna cena práce zamestnanca na trvalý pracovný pomer. V relácii Zaostrené o daňovo-odvodovej reforme to povedal poslanec Národnej rady a predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský. Nová daňovo-odvodová reforma prináša zmenu aj v oblasti podpory rodín. Po novom by mala byť výška daňového bonusu 70 eur. Tak isto sa mení aj výška prídavku na dieťa. Reforma hovorí o zvýšení prídavku na 30 eur. Tí, ktorí dosiahli vek 18 rokov, budú až do skončenia denného štúdia dostávať 50 eur. Peter Kremský vysvetľuje, prečo to tak má byť. „Súvisí to s tým, že potom už tieto deti nebudú dostávať tieto účelovo viazané prostriedky na rôzne krúžky, kluby a tak ďalej práve, čiže potom vlastne sa to vykompenzuje zvýšeným prídavkom na dieťa.“
Ďalším hosťom relácie Zaostrené bol predseda Združenia kresťanských podnikateľov a manažérov Pavol Faktor. Podľa neho bude pre živnostníka s vyšším príjmom daňová reforma znamenať dvojnásobné zvýšenie daňovo-odvodového zaťaženia. „Plánovanú paušálnu daň 29 percent vidím ako nedomyslenú do dôsledkov. Ako sa bude odvádzať, či raz ročne alebo mesačne, koľko pôjde na daň, koľko do poistných fondov, z čoho sa bude počítať napríklad nárok na nemocenskú, z čoho výpočet dôchodku a podobne,“ uviedol.
Celú reláciu Zaostrené je možné si vypočuť z archívu Rádia Lumen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Gran casa unifamiliar con garaje y una habitación en la planta baja.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.