TopTip

Novinky
Darujem talent: 1000 Eur je v rukách víťazov!

Darujem talent: 1000 Eur je v rukách víťazov! Zľava Ľuboš Meluš s dcérou a manželkou Alicou, víťazka Anna s dcérou a synom, jej manžel Lukáš a sestra Mária.

Emotívna a dojímavá. Presne taká bola návšteva rodiny Palenčárovej v Spišskom Hrušove, ktorej prišiel osobne odovzdať svoj talent úspešný manažér a štedrý človek Ľuboš Meluš. 

Záver projektu pomoci Darujem ti svoj talent bol jedným slovom nádherný.  "Moje pocity sú výborné. Určite neľutujem ani jeden krok, ktorý som v tomto projekte urobil, pretože vidím, že peniaze, ktoré obetujeme, táto mladá rodina využije," úprimne prezrádza Ľuboš Meluš, ktorý bol taký dojatý, že na chvíľu stratil reč. Rozhodnutie darovať 1000 Eur zo svojho rodinného rozpočtu je nielen obdivuhodné, ale aj náročné. Aj napriek tomu, že Ľuboš Meluš s manželkou Alicou tento skutok neľutujú, predsa len to pre nich znamenalo uskromniť sa. Zadosťučinenie však pocítli okamžite. "Ja mám pocit dobre vykonanej práce. My by sme tie peniaze minuli možno na nejaké hlúposti, ale toto boli správne investované peniaze," hovorí Alica Melušová.

Obdarovaná rodina Palenčárová je na prvý pohľad rodina ako každá iná. Keď však nazriete do ich sŕdc, zistíte, že v nich nosia veľa trápenia, bolesti a smútku. Ich životný príbeh sa začal nepriaznivo meniť, keď sa nasťahovali do domu, v ktorom dnes bývajú. "Najskôr sa nám narodil syn, ktorý mal problém s nohou a neskôr sa zistilo, že má aj mentálne postihnutie. Manželka z toho stresu dostala cukrovku I.typu," spomína na nedávne udalosti Lukáš Palenčár, ktorý sa snažil byť silný a držať svoju rodinu nad vodou. Prišla však ďalšia rana. "Teraz keď sme si už na všetko zvykli a celkom sa nám začalo dariť, diagnostikovali mi rakovinu," priznáva len 41-ročný otec rodiny, ktorý už nie je schopný ju uživiť a netuší ako dlho bude ešte žiť. Lekári ho totiž odmietajú operovať, pretože nádor na pľúcach je blízko pri srdci. Rodine tak nezostáva nič iné, len veriť na zázračné uzdravenie. "Manžel začal užívať rôzne výživové doplnky, ktoré nestoja málo, takže peniaze použijeme najmä na to," upresňuje autorka víťazného príbehu Nádej zomiera posledná 36-ročná Anna, ktorá netušila, že o pomoc pre ňu žiada aj niekto iný.

Doslova v hodine dvanástej napísala druhý príbeh jej sestra Mária. Ich prosba o pomoc tak mala v projekte pomoci Darujem ti svoj talent dvojité zastúpenie. "Tak ako ona nevedela o mne, ani ja som nevedela o tom, že ona už napísala príbeh. Nedohodli sme sa. Započula som túto výzvu v rádiu a na poslednú chvíľu som napísala. Je strašne veľa ľudí, ktorí potrebujú pomoc, ale v mojom okolí je to momentálne moja sestra a jej rodina," odôvodňuje svoju motiváciu uchádzať sa o tisíc eur pre sestru Mária Zahornadská, ktorá to vníma podobne ako jej švagor. Ten veril, že pomoc príde. "Cítil som, že niečo sa stane a niekto nám pomôže. Keď sme s manželkou zaregistrovali projekt Darujem talent, tak sme si povedali, že sa budeme uchádzať o tisíc eur, lebo to potrebujeme a keď sa to má stať, tak sa to stane a tento dar dosteneme práve my," odkrýva svoje prežívanie Lukáš Palenčár. 

Empatický darca Ľuboš Meluš pri týchto slovách neskrýval svoj obdiv k mladej rodine. Uvedomuje si totiž, že aj prijímať dar treba vedieť. "Obdivujem ich, že o tento dar požiadali, pretože prijímať dar tiež nie je jednoduché. Každý z nás sa v takej situácii môže ocitnúť a ak by som ja niekedy potreboval takú pomoc, po tejto skúsenosti ju budem prijímať spokojnejšie," uzatvára človek s veľkým srdcom, ktorý sa stal posledným darcom v projekte pomoci na Lumene.

Výnimočný projekt Darujem ti svoj talent spojil ľudí, ktorí by sa inak možno nikdy nestretli. Dokázal v nás prebudiť záujem pomáhať bez nároku na honorár, či akúkoľvek odmenu. Všetci, ktorí ste sa do projektu zapojili ste potvrdili, že každý z nás má talent pomáhať druhým a vďaka vám je stále nažive odveká pravda, že len keď dávame - dostávame.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.