TopTip

Novinky
Darujem talent: Na čokoládovej torte si pochutili

Darujem talent: Na čokoládovej torte si pochutili Zľava mama Bibiána Kováčová, darkyňa Monika Lukyová, obdarovaný Adrián Kováč a jeho krstný otec Peter Krupka.

Košíky so slaným karamelom, orechové rohlíčky s čokoládovým krémom, či čokoládová torta s penovým plátom. Talentovaná pekárka Monika Lukyová odovzdala svoj talent rodine Kováčovej.  

Sviatosť birmovania mladého Adriána Kováča pripadla na nedeľnú slávnosť Najsvätejšej Trojice. Talent sa odovzdával v predvečer slávnosti v Majichove, kde sa stretli všetci zainteresovaní. Autor príbehu Peter Krupka, jeho krstné dieťa Adrián s najbližšou rodinou a nechýbala ani darkyňa Monika Lukyová Slížová, ktorá prišla s manželom a dcérou z Hroňského Beňadiku. Najväčšiu starosť jej robili vysoké teploty, ktoré cez víkend panovali. "Cesta nám trvala približne hodinu. Trochu som sa bála, lebo sú veľké horúčavy, ale som veľmi rada, že dary sú v neporušenom stave a že potešili adresátov, " tvrdí Monika Lukyová, ktorá dobroty piekla celý deň.  

Čokoládová torta a 80 kusov zákuskov sa tak rýchlo uskladnili, aby boli na nedeľnú sviatosť birmovania príjemne schladené a aby sa nezjedli skôr, než by sa mali. Bolo ťažké im totiž odolať.

"Som veľmi šťastná s vďačná za tento dar. Sama vychovávam dve deti, a som rada, že sme mali možnosť v tomto projekte vyhrať," priznáva mama birmovanca Bibiána Kováčová. Krstný otec Peter Krupka sa vďaka rodine svojej manželky stal veriacim človekom a dnes je rád, že im to môže aj takto vrátiť. "Keď som počul o tejto príležitosti v projekte Darujem talent, hneď mi napadlo, že to by mohlo byť milé gesto ako sa im zavďačiť," opisuje Peter, ktorý sa snaží Adriánovi pomáhať čo najviac. 16-ročný tínedžer sa o tom presvedčil aj tentokrát. "Za patróna som si vybral Sv. Tomáša, lebo si myslím, že som povahou podobný ako on. Musím sa najskôr presvedčiť, aby som uveril," upresňuje mladý birmovanec a dodáva, že cíti veľkú vďaku a teší na sviatosť birmovania.

Pozrite si krátke video z odovzdávania talentu Moniky Lukyovej Slížovej. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.