TopTip

Novinky
Darujem talent: Odhalíme talenty 51-ročného otca siedmich detí

Darujem talent: Odhalíme talenty 51-ročného otca siedmich detí

V utorkovej Lumenáde s Ivom Novákom sme vyhodnotili 5. kolo projektu pomoci Darujem ti svoj talent. Koučka a konzultantka Zuzana Jojičová pomôže hlave jednej veľkej rodiny z Hrnčiaroviec nad Parnou. 

51-ročný Vladimír bol práve na porade, keď v Rádiu LUMEN Zuzana Jojičová hovorila o svojom rozhodnutí komu daruje svoj talent. Ničnetušiaci otec siedmich detí sa tak dobrú správu dozvedel až o hodinu neskôr. "Yes! Super, teším sa. Teším sa, že sa porozprávam s odborníčkou, ktorá mi bude vedieť povedať, na čo by som sa mal zamerať v živote. Pani Zuzana písala, že je dobré robiť to, v čom je človek dobrý a ja by som chcel vedieť, v čom som dobrý ja,"  neskrýval radosť Vladimír Valent. 

O talent Zuzany Jojičovej bol veľký záujem. Na stránke www.darujemtalent.sk rýchlo pribúdali príbehy záujemcov, ktorí sa ocitli na životnej križovatke, zažili vyhorenie, alebo sú na začiatku svojej kariéry. Krásne na všetkých príbehoch bolo, že bez ohľadu na vek, v ľuďoch stále prebýva potreba byť v živote naplnený aj po pracovnej stránke a robiť niečo zmysluplné.

"Všetky príbehy boli zaujímavé a za každým som videla človeka, ktorému by som mohla pomôcť. Napokon, v najužšom výbere som mala tri príbehy z rôznych vekových kategórii. Veľmi ma oslovil príbeh 18-ročného Sama, ktorý sa doteraz sústreďoval len na seba a nevenoval pozornosť ostatným. U neho sa mi páčila sebareflexia, že si to uvedomil a že to chce zmeniť, lebo to už je polovica úspechu," vysvetľuje Zuzana Jojičová, ktorú zaujal aj príbeh Pre radosť sebe aj iným o dôchodkyni Valérii. Jej voľba však napokon padla na otca veľkej rodiny, ktorý pred časom v práci vyhorel a ostal tri mesiace PN. "Keďže on je živiteľ deväťčlennej rodiny je veľmi dôležité, aby bol v pohode a našiel si prácu, kde bude môcť uplatniť svoj talent, kde mu to pôjde ľahko a hravo a doma bude potom rozdávať radosť," zdôvodňuje svoje rozhodnutie talentovaná Zuzana. Pána Vladimíra tak čaká dôkladná analýza jeho talentov a možností.

A pre vás všetkých ostatných je pripravený už ďalší talent. Tentokrát je darcom úspešný manažér Ľuboš z Topoľčian. Jeho talent je univerzálny a určený úplne pre všetkých. Ak teda potrebujete akúkoľvek pomoc, napíšte príbeh, čím si momentálne prechádzate, čo sa vám v živote deje a ako potrebujete pomôcť. Prečo sa Ľuboš spolu s manželkou rozhodli pomôcť, sa dozviete na stránke www.darujemtalent.sk. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.