TopTip

Deň rodiny bude zrejme online

Deň rodiny bude zrejme online TK KBS

Rada Konferencie biskupov Slovenska pre rodinu má za sebou ďalšie stretnutie. Tentokrát v online forme. Zišlo sa na ňom osemnásť členov rady, zástupcovia diecéz, eparchií, reholí a Fóra kresťanských inštitúcií. Prijali pozvanie predsedu Rady arcibiskupa Cyrila Vasiľa. Účastníci hovorili o prípravách Dňa rodiny, prebiehajúcom Roku svätého Jozefa, rodinnej politike štátu a ďalších aktuálnych témach. Hlavnou témou rokovania bola rodina ako centrum záujmu spoločnosti. 

 

Zamyslenie k hlavnej téme ponúkol riaditeľ Diecézneho pastoračného centra pre rodinu Banskobystrickej diecézy Marek Iskra. Jeho príhovor sumarizuje tajomníčka Rady KBS pre rodinu Viera Václavová: „V historickom exkurze poukázal na ideológie dvadsiateho storočia, ktoré tak ovplyvnili štátnu politiku voči rodine, že rodinu zbavovali jej prirodzeného fungovania.“

 

Hosťom rokovania bola generálna riaditeľka sekcie rodinnej politiky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Anna Verešová. Predstavila základné princípy rodinnej politiky štátu, najmä v oblasti podpory funkčnej rodiny. „Vysvetlila rozdiel medzi sociálnou podporou a podporou funkčnej rodiny a tiež konkrétne možnosti podpory prorodinných aktivít zameraných na starostlivosť o stabilitu rodiny,“ povedala Václavová.


Členovia rady diskutovali aj o pripravovanom Dni rodiny 2021. „Túto aktivitu zastrešuje Fórum kresťanských inštitúcií. Pravdepodobne bude prebiehať v online priestore a takou dôležitou vecou je, že chce vyzdvihnúť rolu otca v rodine,” doplnila Václavová.

 

Zástupcovia diecéz, eparchií a reholí tiež hovorili o rozmanitej pastoračnej službe manželom a rodinám. Týka sa napríklad prípravy na manželstvo, duchovnej služby rozvedeným či rodinám s chorými deťmi. Podelili sa aj o skúsenosti z telefonického poradenstva osamelým počas pandémie, so službou v krízových centrách, ale i vo formácii a vzdelávaní tých, ktorí slúžia rodine.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Proyecto de casa con un dormitorio grande y garaje para dos coches.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.