TopTip

Depaul 15 rokov pomáha ľuďom bez domova

Depaul 15 rokov pomáha ľuďom bez domova

Bratislavská nezisková organizácia Depaul Slovensko už 15 rokov pomáha ľuďom bez domova. Svoje výročie slávila netradične. V centre Bratislavy pred Starou tržnicou v utorok dopoludnia symbolicky rozdávala teplé zimné bundy a kabáty ľuďom v núdzi. Chcela tým poukázať, že zimné obdobie je pre ľudí bez domova najťažším v roku a pre pandémiu nového koronavírusu môže byť ešte zložitejším. Organizácia preto spustila aj zimnú kampaň Jediné želanie."

Ako organizácia máme na naše výročie spolu s ľuďmi bez domova jediné želanie - prežiť túto zimu," uviedla zdravotná sestra z Depaul Slovensko Bernadeta Staňová. Organizácia preto prosí verejnosť o podporu. Tvrdí totiž, že bez pomoci nedokáže prichýliť všetkých ľudí bez domova, ktorí to potrebujú.

Zima býva podľa Depaul Slovensko pre ľudí bez domova najťažším obdobím v roku o to viac, keď je spojená s ohrozením nákazou. Ľudia bez domova totiž nemôžu chrípku či zápal pľúc vyležať v posteli a so svojimi chorobami denne prežívajú mrazivé hodiny na ulici. "Sú jednou z najrizikovejších skupín a toto obdobie, spojené s novým koronavírusom, je pre nich novým a väčším nebezpečenstvom," upozorňuje organizácia.

Depaul Slovensko patrí už 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú roku ľuďom bez domova. V Bratislave denne v jej zariadeniach nájde prístrešie viac ako 300 ľudí, je teda najväčším poskytovateľom sociálnej pomoci práve pre ľudí, ktorí svoje domovy stratili

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.