TopTip

Deti v Petržalke majú interaktívnu adventnú prípravu

Deti v Petržalke majú interaktívnu adventnú prípravu TK KBS

Aj tento rok môžu deti prvého stupňa základných škôl vstúpiť do interaktívnej adventnej prípravy. Organizuje ju Farnosť Povýšenia sv. Kríža v Bratislave – Petržalke, nesie názov: Svetlo z neba. Počas adventu nie sú bohoslužby prístupné pre verejnosť. Napriek tomu mnohé farnosti prichádzajú so zaujímavými ponukami na prežitie tohto obdobia a nezabúdajú ani na deti. Hovorí páter Milan Toman z Farnosti Povýšenia sv. Kríža v Bratislave – Petržalke:
„Naša adventná príprava je interaktívna v tom zmysle, že sa aj napriek lockdownu snažíme udržiavať vzťah s deťmi, ktoré chodia do našej farnosti, a pozývame ich cez adventnú prípravu, v online forme, do istej aktivity.“
Aktivity sú rozdelené do troch kategórií. Každý utorok večer môžu deti tvoriť niečo zaujímavé, každú sobotu vyrobené predmety ožívajú v divadielku a každotýždenná aktivita vrcholí nedeľnou svätou omšou, a to všetko online už druhý rok. „Samozrejme, osobnému kontaktu sa to nevyrovná. Na druhej strane máme dobrú spätnú väzbu a čo je najpozitívnejšie, to je, že udržiavame vzťahy s našimi deťmi,“ povedal páter Milan.
Ako uviedol, osobný kontakt s deťmi chýba, ale dúfa, že to čoskoro bude možné. Všetkým farnostiam, ktoré by chceli prísť s podobným programom, odporúča osloviť k spolupráci laikov. „Myslím si, že netreba sa báť pozvať a osloviť ľudí, ktorí môžu pomôcť s technickým zabezpečením,  samotné vysielanie nie je až tak náročné.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.