TopTip

Diecézna Svätyňa Božieho milosrdenstva v Košiciach na Sídlisku KVP slávi tento rok 10. výročie konsekrácie

Diecézna Svätyňa Božieho milosrdenstva v Košiciach na Sídlisku KVP slávi tento rok 10. výročie konsekrácie TK KBS

Diecézna Svätyňa Božieho milosrdenstva v Košiciach na Sídlisku KVP slávi tento rok 10. výročie svojej konsekrácie. Veľkou udalosťou napojenou na toto výročie bola aj nedeľa. Svätú omšu celebroval košický pomocný biskup Marek Forgáč. Počas nej požehnali aj vyobrazenie patrocínia vo svätyni. Patrocínium kostola bolo dodnes na stene zobrazené len provizórne. Veľká centrálna maľba má dať svätyni duchovnejší ráz a modlitbovú atmosféru. O novej maľbe hovorí Peter Sykora, farár vo Farnosti Božieho milosrdenstva. „Bude to unikátna a monumentálna maľba celej steny, prednej steny nášho kostola, kde bude vyobrazené iným spôsobom Božie milosrdenstvo. Vyobrazené iným spôsobom v zmysle akejsi eschatológie, Kristus, ktorý prichádza ako sudca, ktorý nás čaká podľa Evanjelia.“
Kým prídem ako spravodlivý sudca, najprv prichádzam ako kráľ milosrdenstva. Práve tieto slová sú ústrednou myšlienkou nového vyobrazenia patrocínia vo Svätyni Božieho milosrdenstva a spomenul ich vo svojim príhovore aj košický pomocný biskup Marek Forgáč: „Kedysi prevládal obraz o Bohu ako o krutom, nemilosrdnom, dnes prevláda skôr opačný obraz o Bohu. Je to Boh, ktorý prepáči všetko, je to Boh, ktorý akceptuje akékoľvek počínanie človeka bez ohľadu na ochotu hriešnika pripustiť svoju vinu, akoby už ani neexistoval hriech. Ale ani jedna, ani druhá extrémna predstava nie je správna. Boh zjavený vo svojom synovi je milosrdný sudca, ktorý spája milosrdenstvo i spravodlivosť. Ako hovorí sv. Faustína o Ježišovi: Kým prídem ako spravodlivý sudca, najprv prichádzam ako kráľ milosrdenstva. Alebo ako hovorí sv. Ján: “Nikdy nebol nikto zatratený preto, že vykonal veľmi veľa zla, ale preto, že neprijal ponuku milosrdného Boha, ktorému chvel odpustiť.”

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow con terraza cubierta.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.