TopTip

Diecézny katechetický úrad v Žiline pripravil advent s myšlienkami pápeža Františka

Diecézny katechetický úrad v Žiline pripravil advent s myšlienkami pápeža Františka TK KBS

Diecézny katechetický úrad v Žiline pripravil advent s myšlienkami pápeža Františka. Podľa riaditeľa úradu Jozefa Možiešika vybrali z príhovorov Svätého Otca na Slovensku 27 citátov a spojili ich s denným evanjeliom. Krátko po návrate z návštevy Slovenska vyzval pápež na generálnej audiencii prítomných, aby pridali ďalšiu modlitbu. Aby semienka zasiate počas tejto cesty priniesli dobré ovocie. Víziu k adventu Žilinského katechetického úradu predstavil  jeho riaditeľ Jozef Možiešik. “Od pamätnej návštevy uplynulo niekoľko týždňov. Kde tu už vidno klíčiť prvé z množstva semienok, ktoré u nás pápež František tak hojne rozsieval. Na druhej strane máme zrejme pred sebou dramatický advent. Naša pozornosť sa celkom oprávnene zameriava na chorých a trpiacich. Na vyčerpaný personál v nemocniciach. Na ich rodiny a na jednotlivcov, ktorí siahajú až na dno svojich síl. Možno nám preto bude ľahšie, ak si aj my každý deň pripomenieme niečo iné, ako len štatistiky zaočkovaných, infikovaných a zomrelých.”

K tomu môže podľa neho prispieť aj aktivita katechetického úradu. “Z príhovorov, ktoré zazneli v našej krajine, vybrali sme 27 citátov, na každý deň adventného obdobia jeden a spojili sme ich s denným Evanjeliom. Svätý Otec tak bude každodenným spoločníkom nášho adventného putovania.”

Zamyslenia sú zverejnené na stránkach Diecézneho katechetického úradu v Žiline. Každý deň ich môžete nájsť aj na ich profile na sociálnej sieti. “Máme nádej, že tak ako v septembri, aj teraz Františkove slová prinesú Slovensku trochu pokoja. Že nezostanú len semienkami. Ale vyrastú, dozrejú a prinesú dobré ovocie,” dodal riaditeľ úradu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con garage per un appezzamento stretto.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.