TopTip

DISKUSNÉ RELÁCIE: Dedičstvo totality a anti-COvid pravidlá

DISKUSNÉ RELÁCIE: Dedičstvo totality a anti-COvid pravidlá zdroj foto: pexels.com

17. novembra je štátny sviatok - Deň boja za slobodu a demokraciu. V našich diskusných reláciách sa zameriame vysporadúvanie sa s minulosťou a aj na problémy súčasnosti.

Zaostrené 16.11.2020 o 11:10

Zákaz pamätníkov oslavujúcich totalitné režimy, príplatok pre rehoľníkov internovaných počas Akcií K a R, či nové pamätné dni a sviatky. Parlament schválil viaceré novely zákonov s cieľom zadosťučiniť zločinom bývalého režimu. Ako sa Slovensku darí vyrovnávať s temnou minulosťou totality, rozoberieme s poslankyňou národnej rady za OĽaNO Annou Andrejuvovou a historikom Ústavu pamäti národa Františkom Neupauerom. V Zaostrenom ich v pondelok, 16. novembra krátko po 11:00 hod. privíta Ján Heriban.

Občan 17.11.2020 o 11:00

Zákaz vychádzania a čoraz viac času stráveného doma môže doliehať aj na rodiny. Aktuálna kríza spojená s pandémiou však nepredstavuje len riziká, ale aj príležitosti. Rodiny ich môžu zužitkovať napríklad dodržiavaním praktických anti-COVID pravidiel. Predstaví nám ich psychologička a riaditeľka Centra pre tréning a rozvoj Denisa Zlevská v rozhovore s Jánom Heribanom. Počúvajte Občana, v utorok, 17. novembra krátko po 11:00 hod.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.