TopTip

Z domova
Dnes sa začína očakávaný 11. ročník Godzone tour 2019

Dnes sa začína očakávaný 11. ročník Godzone tour 2019 Godzone turné

Originálny hudobno-tanečný program, inovatívna videoprodukcia, pútavé príbehy ľudí z celého Slovenska - to všetko a omnoho viac prináša 11. ročník Godzone tour. 

Hĺbka spojená s kvalitou a krásou

Pondelok 18. novembra turné štartuje v Prešove, ďalej pokračuje v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a veľké finále bude 22. novembra v Bratislave, po prvýkrát na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V každom meste program začína o 18:00, avšak brány hál a štadiónov sa pre účastníkov otvoria už o 16:30. Vstup na večerný program je bezplatný.

Godzone tour odovzdáva posolstvo a hodnoty, na ktorých v živote skutočne záleží a súčasne prináša kreativitu a kvalitu, ktoré vytvárajú originálnu produkciu nielen pre mladých. Spája vynikajúcich umelcov zo slovenskej a českej scény, ktorí počas večerných koncertov predvedú dychberúce výkony.

A keďže sa organizátori každoročne snažia ponúknuť vyššiu kvalitu prevedenia, tento rok bude produkcia obohatená aj o laserové prvky. „Každý rok sa snažíme celovečernú produkciu vytvoriť tak, aby sme priniesli evanjelium moderným a relevantným spôsobom, pretože veríme, že evanjelium je stále aktuálne a mocné. Aj v dnešnej dobe vidíme svedectvá o tom, ako zachraňuje životy. A vieme, že krása a kvalita v produkcii sú len prostriedkom, ktorý vytvára priestor k ohláseniu mena Ježiš. Zároveň vieme, že náš Boh je hoden všetkého, čo máme, a preto robíme veci najlepšie, ako vieme a so všetkými talentami, ktoré nám Pán Boh dal,“ vysvetľuje riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Odvaha, ktorá mení svet

Z historického hľadiska sa turné každoročné odohráva v období, ktoré pripomína odvahu mladých z roku 1989, ktorí neochvejne bojovali za zmenu vtedajšieho systému a slobodu. Práve s odvahou zmeniť svet navôkol, prichádza aj 300 - členný tím dobrovoľníkov, ktorý je súčasťou Godzone tour.

Desiatky dobrovoľníkov sa pred jednotlivými večernými koncertami vyberú do ulíc miest, aby skutkami lásky šírili tú najradostnejšiu správu – evanjelium. Bez nároku na odmenu navštívia rozličné charity, domovy dôchodcov, zariadenia pre bezdomovcov, kde budú pomáhať s čistením, upratovaním priestorov či triedením šatstva.

Dobrovoľníci, ktorí sú ochotní nasadiť pracovné rukavice a zašpiniť si ruky budú zbierať odpadky a skrášľovať viacero mestských lesoparkov a mestských častí, konkrétne v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a Bratislave. Na iných miestach pracovné oblečenie nahradí to najvzácnejšie, čo môže človek dať: čas, prítomnosť, záujem, úsmev či objatie. Súčasne budú prebiehať aj výchovné koncerty na mnohých základných a stredných školách. Počas celého týždňa dobrovoľníci navštívia spolu 53 škôl.

Večerný program

Hviezdne obsadenie zo slovenskej a českej scény

Súčasťou skvelého obsadenia je Samuel Kmotorka, bubeník, ktorý momentálne pôsobí v Slovenskej filharmónii, v minulosti  pracoval s BBC produkciou a bol členom bubeníckeho ansámblu Madison Scouts, s ktorým absolvoval turné po Amerike. Z tanečného a hereckého sveta sa na scéne objaví aj choreografka a aktívna interpretka na profesionálnych scénach, Ivana Kučerová a Michaela Domovcová, herečka pôsobiaca v košickom Divadle na Peróne, ktorá tiež učí na konzervatóriu Jozefa Adamoviča.

V celovečernej produkcii vystúpia tiež umelci účinkujúci v Česku, medzi nimi aj Alžbeta Stračinová, huslistka pôsobiaca v Brne ako členka Filharmonie Brno, ktorá súčasne spolupracuje aj s Esamble opera diversa či Brno contemporary – orchestrami v Brne. Ďalším významným hudobníkom je Petr Špaček, violončelista, ktorý hrá v zoskupení v Prague Cello Quartet a má na konte radu domácich aj zahraničných ocenení.

Nebudú chýbať ani známe gospelové kapely ako Lámačské chvály a ESPÉ, hudobníci Miťo Bodnár a Richard Medňanský, ktorí sa na pódiu objavia v rôznorodých zoskupeniach s ďalšími hudobníkmi.

S podporou biskupov a primátorov

Godzone turné je organizované pod záštitou Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska ako jedno z hlavných podujatí Týždňa Cirkvi pre mládež. Svojím pozvaním vyjadrili podporu aj viacerí otcovia biskupi, napríklad žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec a bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Okrem spomínaných cirkevných predstaviteľov, ktorí stoja za týmto podujatím, Godzone tour získalo aj podporu miest a samospráv. Tento rok sa koná pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

Viac informácií o podujatí je dostupných na: tour.godzone.sk

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010 ako odpoveď na výzvu Cirkvi k novej evanjelizácii. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi tohto projektu sú katolícki kňazi: Ján Buc, Ondrej Chrvala a Juraj Ďurnek.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 15.12.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na december: Aby sa každý štát rozhodol urobiť všetko potrebné pre lepšiu budúcnosť mladých, najmä trpiacich
  • Úmysel KBS na december: Aby narodenie Spasiteľa, ktoré prinieslo radosť celému svetu, zažiarilo v srdciach všetkých ľudí a šírilo lásku a pokoj po celom svete
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.