TopTip

Do banskobystrického štúdia sa vrátila Jana Ondrejková

Do banskobystrického štúdia sa vrátila Jana Ondrejková redaktorka Jana Ondrejková

Moderátor Andrej Baldovský sa rozhodol pre Košice. Namiesto neho sa k redaktorskej práci po rokoch vráti Janka Ondrejková, ktorá sa vracia do LUMENU z materskej dovolenky. 

Janka nám na úvod svojho návratu do denného vysielania odpovedala na niekoľko otázok z pracovného i súkromného života:

Strávila si 5 rokov na materskej dovolenke. Vo všeobecnosti sa často polemizuje, či je to dovolenka alebo niečo iné pri deťoch... Aká je tvoja skúsenosť?

Pamätám si, že keď som odchádzala na materskú dovolenku, kolegyňa Monika Strečková mi povedala, že ona bola doma s deťmi 5 rokov a ten čas jej veľmi rýchlo ubehol. V tom čase mi to pripadalo ako utópia, ale dnes musím povedať, že mala pravdu. U mňa prišla materská dovolenka práve včas. Potrebovala som trochu vypnúť z pracovného kolotoča, zažiť niečo nové a oddýchnuť si. Áno, ja som si na materskej a rodičovskej dovolenke oddýchla. Nemusela som riešiť žiadne termíny, čas som si zariadila podľa detí a seba, a keď som sa naladila na našu rodinnú vlnu a prestala riešiť "režimy" iných rodín, zrazu som si uvedomila, že mi je naozaj dobre. Zažila som, samozrejme, chvíle, kedy mi bolo smutno za spoločenskými akciami alebo sa mi žiadalo nahrávať rozhovory so zaujímavými ľuďmi a nie upratovať, variť a prať, ale nikdy som neoľutovala, že som s oboma deťmi zostala doma. Asi som ten typ mamy alebo ma inšpirovala moja vlastná mama, ktorá bola so mnou a s mojimi bratmi tiež doma asi osem rokov. No a za ten čas som si mohla vycibriť napríklad svoje herecké schopnosti či prednes rozprávok, lebo moje deti milujú, keď im s mužom čítame knižky alebo sa hráme hry. Ak by si sa ma spýtal na moju zatiaľ najzaujímavejšiu rolu, tak to bol zázračný oriešok v rozprávke o Popoluške. :-)

Počas tohto vzácneho času si však zostala v kontakte aj s viacerými kolegyňami - tvojimi kamarátkami, ktoré ťa priebežne informovali o dianí v rádiu. Našla si si však čas na počúvanie niektorých relácií?

Priznám sa, že relácie ani denné vysielanie som nepočúvala, pretože akonáhle som zapla rádio, dcéra prišla s požiadavkou, aby som pustila Kukulienku alebo iné detské pesničky či audiorozprávky a večer mi už väčšinou neostala energia, aby som si niečo naladila.  

Poslucháčom sa budeš prihovárať vo viacerých reláciách, a to v utorkovej Lumenáde, v stredajšom a štvrtkovom Lumenfóre a v sobotnom Rannom spojení. Okrem toho sa budeš podieľať na príprave relácie Lupa, Karmel a Svetlo nádeje. Po piatich rokoch opätovne v plnom nasadení začať pracovný kolotoč, v čom to bude náročné?


Zistila som, že ma po tých rokoch v živom vysielaní občas „chytá tréma“. Je to pre mňa nová skúsenosť, s ktorou sa učím pracovať a dúfam, že po pár dňoch si povieme, že nie sme dobrý tandem a tréma odíde. :-) Za ten čas, čo som tu nebola, sa zmenil aj vysielací systém, takže sa musím priučiť aj nejakým technickým veciam, ale kolegovia ma už ubezpečili, že sa to dá a keďže som veriaca, verím, že to nakoniec zvládnem. Držte mi palce. :-)

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.