TopTip

Novinky
Do kaplnky sme prijali relikviu bl. Anky Kolesárovej

Do kaplnky sme prijali relikviu bl. Anky Kolesárovej Relikvia Anky Kolesárovej v rukách Zuzany Szakácsovej, výkonnej riaditeľky Rádia LUMEN a Radovana Pavlíka, riaditeľa PRE LUMEN n.o.

Sv. Ján Pavol II., sv. Faustína, bl. don Titus Zeman, bl. Zdenka Schelingová a po novom aj bl. Anna Kolesárová. Uctiť si ich môžete v našej rozhlasovej kaplnke. 

V stredu 30. októbra sa nám podarilo rozšíriť počet relikvií v rozhlasovej kaplnke sv. Michala archanjela. Navštívil nás postulátor procesu blahorečenia Anny Kolesárovej, o. Marek Ondrej. V rámci formačného stretnutia pre pracovníkov Rádia LUMEN slúžil sv. omšu a v kázni pripomenul príklad novej slovenskej blahoslavenej pre tých, ktorí pracujú v rádiu: "V mediálnej sfére dnes vidíme, že ako vzory sú predkladaní úspešní podnikatelia, pekné ženy, ambiciózni právnici a ďalší. Oproti tomu Anna Kolesárová je celkom obyčajné dievča, ktoré však dokázalo plniť neobyčajne dobre svoje obyčajné povinnosti. Bola dobrou dcérou a s Bohom mala tak blízky vzťah, že v okamihu, keď prišlo na lámanie chleba, mala silu stať sa mučenicou. Musíme vnímať aj to, že mučeníctvo nie je len otázkou okamihu, ale je to otázka životného štýlu. Samotný okamih, keď prejavila túžbu po mučeníctve, už bol len vyvrcholením jej blízkeho vzťahu s Bohom," uviedol vo svojom príhovore otec Marek Ondrej. 

Na záver sv. omše odovzdal otec Marek Ondrej relikviu 1. stupňa - to znamená relikviu z kosti bl. Anky Kolesárovej. Otec Pavol Jurčaga poďakoval za možnosť uctievať si Anku v našej kaplnke: "Radi spomíname na chvíle, ktoré sme ako kolektív prežili v deň blahorečenia Anky, keď sme z Košíc vysielali od skorého rána a prinášali atmosféru z dňa blahorečenia na celé Slovensko. Sme mladý kolektív, a tak Anka pre nás bude určite príkladom hodným nasledovania," povedal na záver sv. omše náboženský redaktor Rádia LUMEN.

Kňaz Marek Ondrej je postulátorom kauzy blahorečenia Anny Kolesárovej

Kaplnka sv. Michala archanjela slúži pre potreby špeciálnych vysielaní Rádia LUMEN. V jej priestoroch sa odohráva duchovná obnova pred Vianocami, duchovné cvičenia pred Veľkou Nocou a stretávajú sa tam veriaci na modlitbe vešpier. Zároveň pre pracovníkov rádia je kaplnka miestom, kde môžu aj počas týždňa spolu s náboženskými redaktormi duchovne pookriať pri slávení sv. omší. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.