TopTip

Do konca septembra sa môžu mladí prihlásiť do formačného programu Za ruky

Do konca septembra sa môžu mladí prihlásiť do formačného programu Za ruky TK KBS

Do konca septembra sa môžu mladí prihlásiť do formačného programu Za ruky. Počas jedného školského roka sa vďaka projektu oboznámia s Teológiou tela Jána Pavla II. Získajú tak vedomosti i praktické odpovede v témach kultúry života a rodiny.
Formačný program reaguje na potrebu mladých dozvedieť sa viac o témach povolania, ľudskej lásky a sexuality. Vysvetľuje predseda eRka Hnutia kresťanskej mládeže a iniciátor projektu Juraj Králik: „Každé dva mesiace dostávajú jednu lekciu. Každá lekcia je ukončená praktickým činom. Študent musí vo svojom okolí vo vzťahu s rovesníkmi alebo so svojimi rodičmi niečo vykonať a podať o tom správu svojmu sprievodcovi. Každý študent je zaradený do študijného krúžku, kde je asi päť členov, a každý krúžok má svojho sprievodcu.“
Súčasťou sú aj víkendové semináre alebo v prípade pandemických obmedzení online webináre. Formácia je určená pre chlapcov a dievčatá v veku od 17 do 21 rokov, ktorí sú kresťanskí animátori. Päť tém je vybratých podľa cyklov z Teológie tela Jána Pavla II. „V prvej lekcii riešime otázku identity, ktorú človek nachádza vždy vo vzťahu s niekým. Druhá je o čistom srdci, o pokušení. Tretia lekcia je o ľudskom tele a o sexualite. Štvrtá je o manželskom sľube. Piata lekcia má názov My – príbeh civilizácie lásky, kde pozývame k misii pre šírenie svedectva o krásach povolania ľudskej lásky v Božom pláne a hovoríme tam aj o plodnosti, problematike antikoncepcie, o prirodzených metódach plánovania rodičovstva a o biblickom pohľade na plodnosť,“ povedal Juraj Králik.
Za projektom okrem eRka stojí aj Fórum života, Združenie kresťanskej mládeže Slovenska, organizácie Laura a Domka a Združenie mariánskej mládeže. Mladí sa môžu prihlasovať do konca mesiaca.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille avec toit à pignon.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.