TopTip

Do októbrovej pobožnosti pred ikonou Matky Eucharistie sa zapája takmer 18,5-tisíc ľudí

Do októbrovej pobožnosti pred ikonou Matky Eucharistie sa zapája takmer 18,5-tisíc ľudí TK KBS

Do októbrovej pobožnosti pred ikonou Matky Eucharistie sa v misijnom mesiaci zapája takmer 18,5-tisíc ľudí z celého Slovenska. Ikonu požehnal pápež František počas návštevy sestier Matky Terezy a bezdomovcov, ktorým sa sestry venujú v Dome Betlehem v Petržalke. Pápež František sa po požehnaní ikony dotkol a na chvíľu sa pomodlil. 

Ikona Matky Eucharistie vznikla v Pápežských misijných dielach v roku pandémie ako prejav lásky k Eucharistii a k Panne Márii. Ikonu písala Mária Buláková za všetkých, ktorých bude privádzať k účasti na svätej omši. Pápež František sa po požehnaní ikony dotkol a na chvíľu sa pomodlil. O pobožnosti hovorí národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze. „Mesiac október je misijným mesiacom a zároveň je mesiacom Panny Márie a preto aj táto pobožnosť k Panne Márii, Matky Eucharistie, vyjadruje veľkú lásku nás veriacich k Eucharistii a k Panne Márii, čo sú akoby také dva piliere našej viery.“
Modlitba pred ikonou Matky Eucharistie podľa Pápežských misijných diel prináša posilu v nesení krížov. Tak isto je príhovorom za svetové misia a Južný Sudán. Ikonu Matky Eucharistie opisuje Ivan Kňaze. „Plášť Panny Márie je červenej farby a vyjadruje veľkú lásku k jej Synovi Ježišovi. Panna Mária drží v rukách bielu hostiu a vinie si ju k sebe. Po smrti Ježiša sa Mária zúčastňovala na lámaní chleba a naše spojenie s Ježišom v Eucharistii nás viac spája aj s Pannou Máriou.“
Ikonu a text modlitby bezplatne posielajú Pápežské misijné diela na Slovensku. Objednať sa dajú na stránke misijnediela.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare adatta alla costruzione a schiera o come bifamiliare.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.