TopTip

Do prípravy na príchod pápeža Františka sa zapojilo aj eR-ko Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

Do prípravy na príchod pápeža Františka sa zapojilo aj eR-ko Hnutie kresťanských spoločenstiev detí TK KBS

Do prípravy na príchod pápeža Františka sa zapojilo aj eR-ko Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Cez viaceré aktivity chce deťom a mladým priblížiť myšlienky Svätého Otca a povzbudiť ich k radosti z jeho návštevy. Riaditeľ Dobrej noviny Daniel Fiala očakáva, že táto vzácna návšteva bude veľkým prínosom pre ďalšiu prácu eR-ka. Rádiu Lumen prezradil aj to, ako reagoval na oznámenie o príchode nástupcu svätého Petra pod Tatry. „Ja som sa tejto správe veľmi  potešil, pretože si vravím, veď je to náš pápež, hlava našej katolíckej cirkvi a my sme naozaj šťastní, že sa s ním budeme môcť opäť stretnúť. Možno o to viac, keď sa posledná pápežská návšteva Slovenska uskutočnila už dávnejšie.“
Daniel Fiala očakáva, že návšteva významného hosťa na Slovensku vzbudí veľký záujem verejnosti, že si to všimnú aj ľudia, ktorí sa nehlásia ku katolíckej cirkvi. “A pre samotnú cirkev na Slovensku očakávam dôležitý impulz. To pápeži robia na svojich cestách, že oslovujú ľudí, aby sa nebáli uveriť v Krista nielen slovami, ale aj celým svojím životom. A napríklad toto vnímam aj v prípade nášho eR-ka a detských spoločenstiev, že to bude veľkým impulzom pre našu ďalšiu prácu s deťmi vo farnostiach a že aj deti sa takto priblížia k osobe Svätého Otca, ktorá môže byť pre nich istým spôsobom vzdialená,“ povedal.
Súčasný pápež František ho oslovuje najviac svojím zameraním sa na ľudí, ktorým sa nevenuje pozornosť, pretože nie sú pre tento snvet až takí zaujímaví. “On ich nazýva ľuďmi na periférii. Potom veľmi ma oslovil sv. Františkom z Asissi, teda ktorého meno si zobral za svoje po zvolení za pápeža, a necháva sa inšpirovať jeho svätosťou a vidieť to aj v jeho príhovoroch, či pápežských dokumentoch. V neposlednom rade má oslovuje, keď sa Svätý Otec prihovára mladým, keď vyzýva k mladosti cirkvi,“ dodal Daniel Fiala.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Première maison de famille moderne et étroite.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.