TopTip

Do Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa zapojili aj v Žiline

Do Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa zapojili aj v Žiline TK KBS

Do Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa pravidelne každý rok zapájajú aj zástupcovia kresťanských cirkví v Žiline. Tento rok sa predstavitelia náboženských spoločenstiev naživo nestreli. Videli sa len cez obrazovky svojich počítačov a aspoň takýmto spôsobom predniesli ekumenické príhovory. 

 

Online podujatie Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov otvoril farár Marián Kaňuch z evanjelickej cirkvi. Povedal, že kresťania, ktorí poznajú plnú hodnotu duchového života, majú veľkú zodpovednosť. „Musíme sa zjednotiť a pomáhať si navzájom vytvárať pokojné sily útočišťa, pokoja, vitálne centrá, kde ľudské mlčanie volá po kreatívnom Božom slove,“ povedal.


Predstaviteľ rímskokatolíckej cirkvi a zároveň hovorca Žilinskej diecézy Zdeno Pupík v príhovore upriamil pozornosť na tri dôležité hodnoty, spravodlivosť, radosť a pokoj. „Aj vtedy, keď uvažujeme o jednote medzi cirkvami, keď uvažujeme o jednote v spoločnosti, máme prežívať nielen  pochybnosť, skepsu, ale máme nosiť v srdci nádej, že Pán Boh vie, čo naozaj potrebujeme, a dáva nám to,“ uviedol Zdeno Pupík.


Príhovor mal aj Peter Pavelka z Otvoreného kresťanského zboru. „My sme sa otvorili pre Boha, aby sme Ho pustili do svojho života a aby sme mu dali priestor, aby cez Ducha Svätého pôsobil lásku v našom živote, aby sme túto lásku mohli rozširovať všade,“ zdôraznil.


Gréckokatolícky kňaz Emil Turiak hovorí, že obzvlášť v dnešnej dobe je jednota dôležitá. „Ľudia si uvedomujú, že roztrieštenosť nie je dobrá, a to vidíme aj vo svete, že čím viac názorov, čím je viac rôznych záujmových skupín, tak z toho vyplýva aj množstvo nedorozumení,” konštatoval.


Evanjelická farárka Oľga Kaňuchová vyzvala, aby sme boli v kontakte s blízkymi, ktorí to potrebujú. „Zoberme do ruky mobily alebo zapnime si nejakú aplikáciu v našom počítači a prinášajme ovocie. Ovocie našej viery v Pána Ježiša Krista tým, že sa ozveme ľuďom, ktorí sú možno osamelí.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.