TopTip

Do Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa zapojili aj v Žiline

Do Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa zapojili aj v Žiline TK KBS

Do Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa pravidelne každý rok zapájajú aj zástupcovia kresťanských cirkví v Žiline. Tento rok sa predstavitelia náboženských spoločenstiev naživo nestreli. Videli sa len cez obrazovky svojich počítačov a aspoň takýmto spôsobom predniesli ekumenické príhovory. 

 

Online podujatie Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov otvoril farár Marián Kaňuch z evanjelickej cirkvi. Povedal, že kresťania, ktorí poznajú plnú hodnotu duchového života, majú veľkú zodpovednosť. „Musíme sa zjednotiť a pomáhať si navzájom vytvárať pokojné sily útočišťa, pokoja, vitálne centrá, kde ľudské mlčanie volá po kreatívnom Božom slove,“ povedal.


Predstaviteľ rímskokatolíckej cirkvi a zároveň hovorca Žilinskej diecézy Zdeno Pupík v príhovore upriamil pozornosť na tri dôležité hodnoty, spravodlivosť, radosť a pokoj. „Aj vtedy, keď uvažujeme o jednote medzi cirkvami, keď uvažujeme o jednote v spoločnosti, máme prežívať nielen  pochybnosť, skepsu, ale máme nosiť v srdci nádej, že Pán Boh vie, čo naozaj potrebujeme, a dáva nám to,“ uviedol Zdeno Pupík.


Príhovor mal aj Peter Pavelka z Otvoreného kresťanského zboru. „My sme sa otvorili pre Boha, aby sme Ho pustili do svojho života a aby sme mu dali priestor, aby cez Ducha Svätého pôsobil lásku v našom živote, aby sme túto lásku mohli rozširovať všade,“ zdôraznil.


Gréckokatolícky kňaz Emil Turiak hovorí, že obzvlášť v dnešnej dobe je jednota dôležitá. „Ľudia si uvedomujú, že roztrieštenosť nie je dobrá, a to vidíme aj vo svete, že čím viac názorov, čím je viac rôznych záujmových skupín, tak z toho vyplýva aj množstvo nedorozumení,” konštatoval.


Evanjelická farárka Oľga Kaňuchová vyzvala, aby sme boli v kontakte s blízkymi, ktorí to potrebujú. „Zoberme do ruky mobily alebo zapnime si nejakú aplikáciu v našom počítači a prinášajme ovocie. Ovocie našej viery v Pána Ježiša Krista tým, že sa ozveme ľuďom, ktorí sú možno osamelí.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.