TopTip

DOBRÉ SPRÁVY NA VIANOCE: Vďačnosť za veľkú rodinu

DOBRÉ SPRÁVY NA VIANOCE: Vďačnosť za veľkú rodinu zdroj foto: pexels.com

V stredu 23. decembra zabodoval v našej vianočnej súťaži príbeh od poslucháčky Štefánie z Oravy, ktorá nám prezradila zaujímavosti zo života jej veľkej rodiny.

Napíšte nám, či ste v roku 2020 napriek tomu všetkému, čo priniesol, zažili niečo pozitívne a pekné. Vašimi odpoveďami vyplníme obsah ranných vysielaní Rádia LUMEN od 21. decembra 2020 do 1. januára 2021 vždy krátko po 8:00. Z vašich odpovedí vyberieme 10 najlepších, ktoré zaznejú v rozhlasovom éteri a prečítať si ich budete môcť aj na webe lumen.sk.

Tretí výherný príbeh od Štefánie z Oravy:

Zdravím rádio Lumen,

napriek všetkým ťažkostiam, ktoré nás tento rok zasiahli v súvislosti s corona vírusom, sa chcem s Vami podeliť o radosť, ktorú sme tento rok prežili.
Máme 7 detí, sme veľká rodina, takže sa stále niečo u nás deje. A tento rok bol pre nás opäť výnimočný, a prečo, opäť vysvetlím neskôr. 

Na jar, 1. apríla sa nám narodil náš prvý vnúčik Mateo a 10. mája bol pokrstený. Ďalej, 6. júna náš najstarší syn Dalibor prijal sviatosť manželstva a 28. júna naše dvojčatá Marek a Maroš pristúpili k 1. svätému prijímaniu. Takže aj napriek ťažkým skúškam, ktorým sme neustále vystavený, máme dôvod na radosť a máme začo ďakovať Bohu. Ešte vysvetlím  prečo bol tento rok pre nás opäť výnimočný. V roku 2016 sme v priebehu jedného mesiaca prijali presne tie isté sviatosti, len s malou zmenou. 19. apríla 2016 som porodila naše 7. dieťa - syna, 8. mája pristúpil k 1.svätému prijímaniu náš ďalší syn, 15. mája sme pokrstili nášho najmladšieho a 21. mája prijala sviatosť manželstva naša dcéra. A tento rok 2020 opäť tie isté sviatosti.

 Všetky tieto udalosti, ktoré nás tento rok stretli, sú dôvodom na radosť aj napriek situácii, ktorú teraz všetci prežívame. Sme nesmierne vďační Pánu Bohu za všetko, čo pre nás robí. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že keď človek všetko vloží Pánu Bohu do rúk, modlí sa a zároveň robí čo treba, zvládne aj to čo sa zdá byť nezvládnuteľné. Pán Boh stojí pri nás, nech už sme v akejkoľvek situácii. Ježišu, dôverujem v Teba!

S pozdravom
Vaša stála poslucháčka a patrónka 
Štefánia z Oravy

Štefániu odmeňujeme za jej pekný príbeh perom s logom Správne naladený. Naša súťaž pokračuje ešte do konca roka a máme pre vás ďalších sedem cien. Svoje reakcie nám stále môžete posielať poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica a pripíšte heslo: VIANOČNÁ SÚŤAŽ. Alebo sa nám ozvite e-mailom na adresu novak@lumen.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.