TopTip

DOBRÉ SPRÁVY: Rádio LUMEN získalo nové frekvencie na východe Slovenska

DOBRÉ SPRÁVY: Rádio LUMEN získalo nové frekvencie na východe Slovenska Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN

Najväčšiu radosť môžu mať obyvatelia Spišskej Novej Vsi, kde zabezpečíme kvalitný príjem v meste a okolí. Nová frekvencia v Snine pokryje veľkú časť východného Slovenska.

Rádio LUMEN uspelo v jarnom výberovom konaní o voľné frekvencie a získali sme frekvencie Spišská Nová Ves a Snina. 

V Spišskej Novej Vsi s výrazne lepším zvukom

Slovenská katolícka rozhlasová stanica má takmer 29 rokov. Spišská diecéza bola druhá, hneď po Banskobystrickej, ktorá projekt rádia začala finančne podporovať, hoci niektoré miesta nemajú dostatočne kvalitný signál. Oblasť pokrývame z vysielača Štrbské Pleso (102,9 MHz), ale len po Spišskú Kapitulu, v meste Spišská Nová Ves je naladenie nášho rádia problematické. Nedá sa kvalitne naladiť ani z vysielača Levoča (99,8 MHz).

Významné pokrytie na východnom Slovensku

V Snine Rádio LUMEN vysiela už aj dnes na frekvencii 93,2 MHz. Nová frekvencia nám rozšíri pokrytie v Snine a okolí až štvornásobne, zároveň s vysielačmi v Prešove (92,9 Mhz), Košiciach (94,4 MHz) a Michalovciach (103,3 MHz) dopomôže k celkovému kvalitnému príjmu signálu na východe Slovenska. Terajšie pokrytie predstavuje v Snine vysielanie pre 80 tisíc ľudí. Nové pokrytie zabezpečuje vysielanie pre 332 tisíc ľudí. Táto časť východného  Slovenska patrí k najreligióznejšej oblasti, kde je najviac nie len starších, ale i veriacich a je tu veľké zastúpenie okrem rímskokatolíkov aj gréckokatolíkov. Vysielanie z novej frekvencie im tak sprístupní ponuku rozhlasovej stanice, ktorá myslí práve na túto kategóriu poslucháča. 

Naďalej sa usilujeme o pokrytie Piešťan a okolia

Získať novú frekvenciu v Piešťanoch a okolí sa nám nepodarilo. Vieme, že počúvanie Rádia LUMEN na FM vlnách v mestách Piešťany, Hlohovec, Myjava nie je ideálne. Táto oblasť zostáva naďalej v našom hľadáčiku a veríme, že v budúcnosti potešíme aj poslucháčov v tejto oblasti. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa unifamiliar popular con garaje.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.