TopTip

Domáca liturgia je prejavom úcty k Biblii

Domáca liturgia je prejavom úcty k Biblii TK KBS

Blížiacu sa Nedeľu Božieho slova môžu rodiny stráviť aj pri domácej liturgii prejavenia úcty k Biblii. Ide o krátku pobožnosť poukazujúcu na hodnotu Božieho slova a potrebu jeho spoznávania aj v domácom prostredí. Príručku k liturgii spracovalo Katolícke biblické dielo na Slovensku, ktoré pozýva aj do ďalších aktivít na zoznamovanie sa so Svätým písmom. 

 

Domáca liturgia prejavenia úcty k Biblii je konkrétny spôsob, ako môže rodina vyzdvihnúť význam knihy kníh. Riaditeľ Katolíckeho biblického diela Anton Ziolkovský hovorí, že pobožnosť má aj výchovný rozmer. „Je prejavom toho, že rodičia sú tí, ktorí majú naučiť svoje deti, čo je to Božie slovo, čo je to Sväté písmo, aby z neho neustále čerpali a naberali silu pre svoj život. Táto pobožnosť sa môže konať popoludní, keď je rodina pohromade, keď má čas.“


Môže sa pri nej zísť aj večer počas samotnej Nedele Božieho slova alebo aj v niektorý iný deň krátko po nej. „Táto pobožnosť sa začína zapálením sviece, ktorá je symbolom Krista, pokračuje prečítaním úryvku z evanjelia, ktorý obsahuje príbeh o emauzských učeníkoch, nasleduje chvíľa ticha, v ktorej môžu členovia rodiny rozjímať alebo uvažovať, modliť sa o tomto úryvku a prípadne zdieľa ťa, čím ich tento text oslovil. V pobožnosti sa môže prečítať komentár k tomuto úryvku, aby mu všetci lepšie rozumeli. A celá táto pobožnosť sa končí požehnaním so Svätým písmom a prejavením úcty k Biblii, ktorú môže každý člen rodiny pobozkať. Práve táto pobožnosť úcty k Božiemu slovu môže byť prvým kamienkom ku čítaniu Svätého písma, ktoré bude v rodine pravidelné,“ povedal Ziolkovský pre Rádio LUMEN.


Katolícke biblické dielo pripomína aj mobilnú aplikáciu Rok Božieho slova, ktorá užívateľom pomáha pravidelne pracovať so Svätým písmom. Všetko o činnosti Katolíckeho biblického diela vrátane textov k domácej liturgii nájdete na stránke kbd.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.