TopTip

Novinky
Dosky, ktoré znamenajú modlitbu. Originálny darček k meninám!

Dosky, ktoré znamenajú modlitbu. Originálny darček k meninám!

Ak máte v rodine Adama a Evu, ale aj Štefana, Adelu, či Dávida máme pre vás skvelý tip na meninový darček. Osobné požehnania na drevených doskách s originálnymi motívmi.

Šíriť Božie slovo na doskách, ktoré si ľudia zavesia doma na stenu a majú ich stále na očiach, sú pre autorku viac ako len práca. "Každá doska je môj osobný čas s Bohom," vyznáva pani Janka, ktorá žije so svojou rodinou a manželom - gréckokatolíckym kňazom - v obci neďaleko Stropkova. Tam signál Rádia Lumen zatiaľ nemajú. Aj napriek tomu Boh našiel spôsob, aby sme sa o nej dozvedeli.

Štefana isto potešíte takýmto krásnym osobným požehnaním. Ide o ručnú prácu originálnych motívov na drevené dosky s veľmi jemnou štruktúrou.

Talentovaná umelkyňa si ešte v deň svadby priala, aby mohla raz vyrábať vzácne diela vlastnými rukami a tak chváliť Pána. "Takmer desať rokov som si na to vôbec ani nespomenula. Až prišiel jeden deň keď, som si otvorila Božie slovo a citát, ktorý som si prečítala som hneď išla spracovať," odhaľuje pani Janka. Jej výrobky sa dostali k ľuďom a odvtedy je o ne stále väčší záujem.

Originálnym požehnaním môžete potešiť aj Dávida, ktorý oslavuje meniny 30. decembra.

Teší ju aj to, že kto si zadováži jej výrobok sa modlí a ani o tom nevie."Vyrábam rôzne požehnania, citáty zo Svätého písma, ktoré mi prídu do cesty či už pri osobnej modlitbe, alebo niekde inde. Keď si potom ľudia zavesia obrázok doma na stenu a vracajú sa k nemu, teším sa, že môj čas strávený pri ich výrobe má význam a zmysel aj pre iných," opisuje pani Janka, ktorá má jasné pravidlá pri práci. Napríklad, nikdy nevyrába keď je sviatok, alebo nedeľa. "To je moja dohoda s Pánom Bohom, pretože tieto dni sú vyhradené pre rodinu a slávenie sviatostí," dopĺňa pani Janka.

Ak vám dochádzajú nápady na darčeky, venovať môžete Adamovi na Štedrý deň k meninám takéto požehnanie.

Aj doska pre Evu má veľmi jemnú homogénnu štruktúru a je vyrobená výhradne z drevených štiepok a zo zvyškov kvalitného dreva.

Jedná sa o prírodný materiál, pretože dosky sa vyrábajú bez použitia lepidiel. Jej práca potom spočíva vo vytlačení textov, nalepení, zošuchaní papiera, lemovaní obrázku aj ornamentu, lakovaní, obrúsení hrán, atď. Každá doska prejde rukami pani Janky minimálne 15-krát, kým je výrobok hotový a pripravený pre záujemcov. Ak maľuje ornament ručne, tak ešte aj oveľa viac.

Teraz je záujem o celoročné požehnania domu s rôznymi ornamentmi.

V jarnom a letnom období je veľký záujem o Hymnus na lásku, ktorý zvyknú ľudia darovať novomanželom. Tieto originálne produkty, ktoré určite zladíte so svojím interiérom ponúkame v rozmere 14,0 x 21,0 cm za cenu 9€. Produkt je vhodný aj do exteriéru, keďže je odolný voči vlhkosti.

Podobné články

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.