TopTip

Z domova
Duchovná poradňa Rádia LUMEN: Ako prekonať strach a úzkosť?

Duchovná poradňa Rádia LUMEN: Ako prekonať strach a úzkosť?

Každý štvrtok sa môžete v našej Duchovnej poradni na facebooku zveriť otcovi Jánovi Sabolovi so svojimi problémami.Ako prekonať úzkosť? Aj takúto otázku riešil otec Ján Sabol. So súhlasom poslucháča, ktorý sa do poradne zapojil uverejňujeme konverzáciu s otcom Jánom Sabolom. 

Poslucháč Rádia LUMEN:

Som manžel a otec 2 detí. Snažím sa odovzdávať Bohu každý deň. Viesť moje deti podobnou cestou. Sám sa utvrdzujem vo svojej viere viacmenej dennou meditáciou nad Sv. Písmom. V poslednom čase som ale začal pociťovať vo svojom vnútri veľký strach. Ťažko ho opísať, strach z nedokonalosti, pocit úzkosti. Mám pocit akoby som kľačal v Getsemanskej záhrade, len na rozdiel od Ježiša, netuším čo ma čaká a vôbec neviem prečo to pociťujem. Modlím sa, lebo mám pocit, že strácam vieru.

Rada otca Jána Sabola:
Boh nás nesmierne miluje! Takých akí sme s našimi nedokonalosťami. Dvere k jeho láske sa nazývajú odpustenie. Skúste porozmýšľať, či ste otvorili tieto dvere dokorán, voči Vám i voči Vašim najbližším. Ak sa otvoríte jeho láske, budete cítiť v srdci radosť. Modlím sa teraz za Vás a za Vašu rodinu. Ak sa budete cítiť milovaný a milovať svojich blížnych, budete aj viac veriť. Boh Vás žehnaj!

Poslucháč Rádia LUMEN:
Mne Vaša rada pomohla. Naozaj som spolu s Duchom Svätým objavil vo svojom svedomí dokonca niekoľko nie celkom otvorených dverí odpustenia. Ozrejmujem si stále čo to odpustenie v skutočnosti je a čo znamená. A naozaj otváraním týchto dverí človek pociťuje pokoj a väčšiu nádej a silu k viere. Súhlasím s uverejnením lebo takáto rada-ponaučenie môže pomôcť viacerým hľadajúcim...

Máte vo svojom vnútri nezodpovedané otázky? Využite aj vy Duchovnú poradňu Rádia LUMEN na facebooku. Otec Ján Sabol čaká na vaše otázky vždy vo štvrtok v čase 13:00-14:00.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 21.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za môjho ťažko chorého syna Petra, za jeho obrátenie, uzdravenie a návrat domov k svojim najbližším, za pokoj a požehnanie celej mojej rodiny. Mama
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých veriacich manželov. Mama
  • Za zdravie babky. Dominika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.